Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Незагойна рана людства
27.01.2020

Незагойна рана людства

Сьогодні весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В цей день, 75 років тому, війська
1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Але можна без перебільшення сказати, що територія України стала своєрідним полігоном, де нацистські нелюди опрацьовували методи «остаточного розв’язування єврейського питання». В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в залі абонементу оформлено книжкову виставку-пам’ять «Незагойна рана людства». Зібрані на виставці документи реалістично відтворюють картини минулого – масове винищення єврейського населення на окупованій території України. Вони розповідають про Бабин Яр, Львівське гетто, Янівський табір, Дробицький яр у Харкові, про сотні ярів, урочищ, балок в українських містах, містечках і селищах, що стали місцями масових розправ нацистів над мирними людьми, тільки за те, що вони були євреями.
Серед матеріалів експозиції документальні свідчення, щоденники та спогади про ту жахливу епоху: єврейської дівчинки Анни Франк, підлітка Давида Рубіновича, «Щоденник Львівського гетто» (спогади рабина Давида Кахане), художні твори, а також статті з періодичних видань та довідкова література.
Особливе місце займає книжка Я. Сусленського «Справжні герої», що знайомить з українськими Праведниками народів світу, справжніми героями, які у хвилину смертельної небезпеки, не думаючи про себе і своїх рідних, рятували євреїв від фашистського геноциду. Їх в Україні більше як 2.5 тисячі.
Пам’ятаймо про те, що втратити людяність – дуже легко, а повернути – вже ні…
Запрошуємо до перегляду всіх охочих. Виставка діятиме до кінця місяця.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)