Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Невідоме про відомого
30.04.2017

Невідоме про відомого

15 квітня минуло 565 років від дня народження Леонардо да Вінчі. Ми знаємо його як великого художника, пензлю якого належить відома на увесь світ «Мона Ліза». Але не всім відомо, що живописання було далеко не єдиним талантом цього митця. То яким же був Леонардо Да Вінчі? Спектр його творчої діяльності вражає уяву своєю різноманітністю – художник, інженер, винахідник, вчений і архітектор. Саме про це йшла мова під час мистецької години «Невідоме про відомого» в клубі «Золота осінь» 30 квітня.
Леонардо був багатогранною людиною. Його називали чарівником, слугою диявола, італійським Фаустом і божественним духом… Він випередив свій час на кілька століть. Ще ніхто не створював картин такого масштабу, які й досі спричинюють безліч суперечок, гіпотез та запитань у критиків. Але при цьому він розумів, наскільки мала і мізерна людина в порівнянні з навколишнім середовищем. Можливо, саме ці знання склали силу й міць його великого таланту. За допомогою слайд-шоу присутні змогли побачити 26 робіт Леонардо да Вінчі, які вже давно стали окрасою найдорожчих галерей світу. Це і «Мадонна в скелях», «Таємна вечеря», «Мадонна з квіткою»… Та, безумовно, найвідомішим творінням Леонардо да Вінчі стала «Мона Ліза», про загадки якої списані гори паперу. Мистецтвознавці, журналісти і просто ентузіасти десятиліттями сперечаються про те, що означає посмішка Мони Лізи, чи не підробка висить у Луврі і хто взагалі зображений на портреті Леонардо? А присутні просто пригадали 1974 рік, коли картина експонувалася в Москві в музеї ім. О.С. Пушкіна і люди добами чекали, щоб побачити «прекрасну флорентійку».
Людство до сьогодні захоплюється і дивується, як вдалося людині, яка жила в ту далеку епоху, реалізуватися у сфері інженерних розробок, складних технічних креслень та резонансних винаходів, які використовуються навіть через 565 років після його народження. За матеріалами численних щоденників, які вів Леонардо впродовж всього свого життя, можна зробити не одну наукову енциклопедію. Він першим пояснив, чому небо синє, збагатив спостереженнями і експериментами не тільки мистецтво, а й інші галузі науки – механіку, ботаніку, анатомію, математику, астрономію…
Про геніальність цієї людини можна говорити довго. Хоча його здібності і були яскравими, але головне – це величезна працездатність та бажання пізнати світ, що його оточує. Захід доповнювали фрагменти з фільмів: «Життя Леонардо да Вінчі», «Леонардо да Вінчі. Я хочу зробити чудо» та матеріали книжкової виставки «Леонардо да Вінчі – таємничий майстер епохи Відродження».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)