Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Неперевершений майстер художнього слова
19.09.2023

Неперевершений майстер художнього слова

20 вересня виповнюється 100 років від дня народження відомого українського письменника, есеїста, кіносценариста, лауреата Шевченківської премії Олександра Сизоненка.
На думку письменника, роки – як кілометри: прожив їх, неначе проїхав. Так, життя швидкоплинне, але й прекрасне, якщо коріння твоє залишається в народі і літературі. Олександрові Сизоненку довелось подолати немало життєвих і творчих «переправ», поки він дійшов до того заповітного берега, на якому починається справжня література. Найбільшим і найпершим учителем для письменника завжди було саме життя. І в цьому одна з характерних особливостей Сизоненка як людської особистості взагалі і як письменника зокрема.
Все життя письменника було пов’язане з Миколаївщиною. Адже тут він народився, здобув освіту, звідсіля пішов на війну, був тяжко поранений. Після війни працював на Чорноморському суднобудівному заводі. Історія його оповідей – власне історія степового українства – людей щедрих на добро, мудрих і розважливих, від яких він, очевидно, і навчився любити цю землю.
Помітним кроком на шляху самовизначення Олександра Сизоненка як письменника став роман «Корабели». З його легкої руки слово «корабели» стало асоціативним символом міста Миколаєва – міста, де народжувались великі кораблі. Вершиною творчості письменника стала трилогія «Степ», «Була осінь», «Мета» за яку він у 1984 році удостоєний Національної премії імені Т.Г.Шевченка.
Олександр Сизоненко – автор талановитих досліджень, яскравих портретів національних геніїв, побратимів по письменницькій долі. Мов живою водою, окропив він імена Тараса Шевченка, Панаса Мирного, Івана Нечуя-Левицького, Лесі Українки, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Юрія Яновського, Андрія Малишка, Олеся Гончара у своєму унікальному виданні «Не вбиваймо своїх пророків! Книга талантів», яка побачила світ в 2003 році.
Сизоненко – трудівник. Його книжки – великі і малі – це результат великої праці… Дев’ять романів, трохи більше повістей, десятки оповідань чи не у тридцяти книжках дійшли до читача. Багато з них перекладено різними мовами. І не стоять вони, припадаючи пилом, на стелажі бібліотеки. Їх читають. Бо в них – велика душа автора, його любов до людей, його щире серце.
До ювілею письменника в залі абонементу організовано книжкову виставку – портрет «Олександр Сизоненко: в житті і творчості». Запрошуємо до читання.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)