Неперевершений майстер художнього слова
20 вересня виповнюється 100 років від дня народження відомого українського письменника, есеїста, кіносценариста, лауреата Шевченківської премії Олександра Сизоненка.
На думку письменника, роки – як кілометри: прожив їх, неначе проїхав. Так, життя швидкоплинне, але й прекрасне, якщо коріння твоє залишається в народі і літературі. Олександрові Сизоненку довелось подолати немало життєвих і творчих «переправ», поки він дійшов до того заповітного берега, на якому починається справжня література. Найбільшим і найпершим учителем для письменника завжди було саме життя. І в цьому одна з характерних особливостей Сизоненка як людської особистості взагалі і як письменника зокрема.
Все життя письменника було пов’язане з Миколаївщиною. Адже тут він народився, здобув освіту, звідсіля пішов на війну, був тяжко поранений. Після війни працював на Чорноморському суднобудівному заводі. Історія його оповідей – власне історія степового українства – людей щедрих на добро, мудрих і розважливих, від яких він, очевидно, і навчився любити цю землю.
Помітним кроком на шляху самовизначення Олександра Сизоненка як письменника став роман «Корабели». З його легкої руки слово «корабели» стало асоціативним символом міста Миколаєва – міста, де народжувались великі кораблі. Вершиною творчості письменника стала трилогія «Степ», «Була осінь», «Мета» за яку він у 1984 році удостоєний Національної премії імені Т.Г.Шевченка.
Олександр Сизоненко – автор талановитих досліджень, яскравих портретів національних геніїв, побратимів по письменницькій долі. Мов живою водою, окропив він імена Тараса Шевченка, Панаса Мирного, Івана Нечуя-Левицького, Лесі Українки, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Юрія Яновського, Андрія Малишка, Олеся Гончара у своєму унікальному виданні «Не вбиваймо своїх пророків! Книга талантів», яка побачила світ в 2003 році.
Сизоненко – трудівник. Його книжки – великі і малі – це результат великої праці… Дев’ять романів, трохи більше повістей, десятки оповідань чи не у тридцяти книжках дійшли до читача. Багато з них перекладено різними мовами. І не стоять вони, припадаючи пилом, на стелажі бібліотеки. Їх читають. Бо в них – велика душа автора, його любов до людей, його щире серце.
До ювілею письменника в залі абонементу організовано книжкову виставку – портрет «Олександр Сизоненко: в житті і творчості». Запрошуємо до читання.