Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Немає вороття з любові
10.09.2019

Немає вороття з любові

7 вересня 2019 р. у літературно-мистецькій залі центральної районної бібліотеки на відкритому засіданні літературної студії «Слово» відбулася презентація збірника віршів «Немає вороття з любові» учасниць літературної студії: Лілії Пінчук, Світлани Стефанишин, Мар’яни Григорської та Ольги Головатюк, модератором якої була бібліотекар ЦРБ Марія Креховецька.
Презентація – це урочисте поетичне свято, на яке з радісним хвилюванням чекали авторки і читачі. Адже «Немає вороття з любові» – перша книга дівчат, видана в Івано-Франківському видавництві «Просвіта». Ілюстраціями до книги стали авторські малюнки молодого стрийського художника Юрія Витвицького.
Привітати і розділити радість поеток прийшли не лише учасники студії, а й працівники бібліотеки, які пам’ятають дівчат ще зовсім юними, а також друзі, батьки, рідні і близькі люди…
Словами благословення розпочав свято о.Василь Бурій, а учасниця літературної студії «Слово» – Ксенія Мельникова, випускниця Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича подарувала присутнім чудову мелодію Михайла Галицького «Соло на скрипці» (викладач Наталія Дяків).
Оскільки гості прийшли на відкрите засідання літературної студії «Слово», то дізнались і про історію її багаторічної діяльності, і про перші творчі здобутки дівчат – поеток. Глядачі мали можливість переглянути презентацію про діяльність студії, побачити та почути про перші друковані видання: збірник «Слово молодих» (надрукований працівниками нашої бібліотеки, (2006р.); альманах «Джерела спалаху» (2007р.); три збірки під назвою «Перо і час», «Благословення муз», «Одержимість серця» (2012р.); збірник «Великдень Слова» (2014р.), а також про антології, укладачем яких був світлої пам’яті Василь Васильович Олійник: «Столиця Франкового серця» (2006р) і «З горіха зерня» (2012р.), у яких також друкувалися твори учасників літературної студії «Слово». Дізналися про створення 2009 року блогу «Слово молодих», на якому вже більше 106 000 переглядів, а також про те, що у газеті «Добра справа» 2013 року вперше з’явилася сторінка «Срібне коло» з творами учасників студії. Яскравим і цікавим підсумком творчого звіту про роботу студії «Слово» стала відеопрезентація Романа Шимковича.
Лілія Пінчук, Мар’яна Григорська і Світлана Стефанишин розповіли про себе, про те, що їх об’єднує в житті і творчості, про свої захоплення і про тих, хто їх надихає на творчість.
Четверта авторка книги, Ольга Головатюк, не змогла бути присутньою на святі, оскільки живе в Кам’янці-Подільському, та гості побачили відеозапис пісні у її виконанні. А ще відбувся скап-зв’язок з Олею. Вона зворушливо і цікаво розповіла слухачам про своє життя, як дорога долі привела її з Долини у Кам’янець-Подільський. А також, звичайно, прочитала свої поезії.
Збірник поезій містить 5 розділів. Перший, що розкриває весь полин і мед життя – «Слова – безкрилі птиці».
Другий розділ «Думками вільними крізь час» відкрив душу поеток, які не лише люблять, а ще й переймаються долею Батьківщини, для якої живуть і власною працею намагаються зробити кращою.
Третій розділ «Піднестись духом до небес» є підтвердженням сутності існування і нерозривного зв’язку небесного із земним. Про цей нерозривний зв’язок Христинка Бурій, учениця шостого класу Долинського академічного гуманітарного ліцею № 6 заспівала пісню «Прийди, Пречиста». Головна істина життя є Любов, що надихає і поеток, і співачок. З піснею «Краплинка» (слова і муз. Ольги Івашко) виступила учениця Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича, лауреат Всеукраїнських, Міжнародних, регіональних вокальних конкурсів Соломія Дирів (викладач Ніна Маркович).
Четвертий розділ «Для тебе серце і життя» відкрив усі сердечні таємниці. Плодами кохання, як ми знаємо, є діти, тому серцю тепло завжди, бо на рівні наших очей світить маленьке сонечко – власне дитя, яке однією усмішкою розтоплює кригу болю у серці, а один ясний радісний погляд проганяє темряву із нашого життя. Глядачі мали можливість не лише почути прекрасну інтимну лірику, а й побачити презентацію зі світлинами дітей наших поетес.
Завершальний 5 розділ «Метелики кольорові» про дитинство, яке надихає на творчість. Звучала пісня «Віночок» (слова Кирила Перетятка, муз.Євгена Столярика), яку подарувала усім маленька учениця Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича, лауреат Всеукраїнських, Міжнародних, регіональних вокальних конкурсів Тетяна Шафранська (керівник Ірина Пильненко).
Усі мали чудову нагоду послухати вірші у виконанні авторок: красивих, розумних, щирих, ніжних, веселих, романтичних, сміливих винахідниць нового.
Приємним здивуванням для поетес було почути свої духовні, патріотичні і ліричні вірші від учениць 11-В класу Долинського наукового академічного ліцею «Інтелект»: Ксенії Мельникової, Соломії Масник, Галини Ольшанецької та Софії Мельник (підготувала вчитель української та зарубіжної літератури Тетяна Сенчак).
Зі словами привітання і авторською піснею «О, Боже, дай нам з неба миру!» виступив о.Василь Бурій. Також із виданням першої поетичної книги авторів привітали: поетеса Ольга Литвин, учасники студії, батьки і друзі. Фотограф Роман Шимкович запросив усіх присутніх до фотосесії.
Наповнена щирими словами книга «Немає вороття з любові» знайшла свого читача. Сподіваємось на нові зустрічі з поетесами.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)