Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Небесна птаха із земною долею
22.06.2015

Небесна птаха із земною долею

” Найскладніший політ – це політ над собою…”
(А. де Сент-Екзюпері)

29 червня весь світ згадуватиме дивовижну людину – письменника-гуманіста, філософа, авіатора – Антуана де Сент-Екзюпері. Літературна година «Політ між зірок», яка пройшла 21 червня в літературно-мистецькому залі бібліотеки, була приурочена до 115-ї річниці від дня його народження.
Присутні (члени клубу «Золота осінь», гості) ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника. Життя Екзюпері завжди було сповнене ризику й небезпеки. Кілька разів він ледве не загинув. Його служба в якості пілота-розвідника була постійним викликом здоровому глузду. Він насилу вміщав у тісну кабіну своє громіздке, понівечене в катастрофах тіло. На висоті 10 тис. м він страждав від болю в кістках, що погано зрослися, але все ж таки здійснював польоти, кожен з яких був кроком у невідоме. Під час одного з них майор Сент-Екзюпері, автор «Маленького принца», безслідно зник у небі, назавжди залишившись у пам’яті нащадків людиною-легендою. Розповідь доповнювала відеопрезентація висловів і цитат з творів письменника, які стали афоризмами.
Усе своє життя Сент-Екзюпері сумував за країною дитинства. Він вважав, що в кожній людині живе дитина – щира, відверта, добра, але дорослі забувають, що вони були маленькими й надають перевагу іншим речам (грошам, кар’єрі тощо), які нічого не варті у порівнянні зі справжніми цінностями. Як підтвердження цьому прозвучав уривок із «Маленького принца» (“Маленький принц і Лис”, глава XXI). А молитва «Мистецтво маленьких кроків» у відеозаписі сприймалася учасниками заходу як своєрідна настанова, заповіт усім живущим. Доповненням до заходу послужила також книжкова виставка «Небесна птаха із земною долею».
Більш за все Антуан Екзюпері любив життя, яке намагався зробити яскравим, змістовним, неповторним. Але це було можливо лише в небі, на землі панували інші закони: люди поступово віддалялись один від одного, забували про красу й духовність, і ніхто нікому не був потрібен. Сент-Екзюпері щодня піднімався в небо, щоб відчути пульс життя, подивитися згори на землю і на людей, усвідомити сенс їхнього існування.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)