21.04.2022
Не слави ради, а заради добра

Сьогодні Чистий четвер – день, коли прийнято прибирати оселі та власні душі, згадувати, що корисного ти зробив для людей. От і ми проаналізуємо свою діяльність за дні війни. Бібліотеки Долинської ТГ за цей період напрацювали новий досвід роботи в умовах воєнного часу. Всі дні ми продовжували надавати і традиційні бібліотечно-інформаційні послуги не лише місцевим користувачам, але й вимушено-переміщеним особам, які сьогодні стали мешканцями нашої громади:
- видавали книги та періодичні видання;
- надавали безкоштовний доступ до інтернету, як на стаціонарних комп’ютерах, так і wi-fi;
- розповсюджували інформацію про надання адміністративних та соціальних послуг, про діяльність інфраструктури територіальної громади тощо.
- у соціальних мережах розміщували офіційну інформацію від місцевої влади, правила поведінки під час комендантської години, поради психологів, медиків, а також матеріали для підтримки бойового духу та психологічного розвантаження мешканців своєї громади.
- здійснювали книгоношення, обслуговуючи людей похилого віку, користувачів з обмеженими можливостями;
- відвідували ВПО, які не знаходили в собі моральної наснаги вийти на вулицю та самим прийти до бібліотеки.
Стали ми і волонтерами, перерахувавши на підтримку ЗСУ одноденний заробіток, профспілкові та власні кошти, придбавши бронежилет, надаючи житло для вимушено-переміщених осіб і допомагаючи в організації їхнього розміщення в центрах тимчасового перебування, збираючи гуманітарну допомогу (в тому числі продукти харчування, ліки, одяг), готуючи їжу як для ЗСУ, так і для тероборони тощо.
Окрім цього, життя підкинуло нам і непритаманну начебто бібліотекам роботу:
бібліотекарі ліпили вареники, пекли хліб та пиріжки, заготовляли тушонку, сухофрукти, вітамінні батончики тощо, плели маскувальні сітки та «кікімори», кроїли та шили білизну для ЗСУ.
Сільські бібліотекарі громади влились у так звані штаби старостинських округів, де включилися у виконання першочергових завдань: збір, пакування і відправка гуманітарної допомоги; інформування жителів села; перепис осіб, що прибули у населені пункти; чергування у своїх старостинських округах; оповіщення військовозобов’язаних; плетіння маскувальних сіток; приготування їжі; а також здійснюють інші види робіт, що вимагає час.
Та основною «фішкою», до якої згодом долучились працівники інших сфер культури та мешканці населених пунктів Долинської територіальної громади, стало виготовлення сухих борщів. Ця поживна страва з натуральних інгредієнтів виявилась дуже потрібною нашим захисникам і вже направлена у різні куточки, де перебувають ЗСУ.
Якщо в перші дні ми сподівались, що воєнні дії швидко закінчаться, то зараз розуміємо – все не так просто. Але ми віримо у Збройні Сили України. Разом до перемоги! ВСЕ БУДЕ Україна!