Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Наталії Наум – 90
23.11.2022

Наталії Наум – 90

Нашій землячці, народній артистці України, знаменитій українській актрисі 60-х років Наталії Наум сьогодні б виповнилося 90 років.

Народилася 23 листопада 1932 року в селі Старий Мізунь, Станіславського воєводства Польської республіки (тепер Івано-Франківська область) в багатодітній родині (була тринадцятою дитиною).

Коли Наталії було десять років, батько помер від голоду, через рік від тифу померла мати. Тоді її відправили до Долинського сиротинця.

З 1944 по 1948 р. Наталія Наум зростала в Івано-Франківському сиротинці. Пізніше вона виховувалася в школі-інтернаті в Калуші.

Здобувала освіту в ремісничому училищі в Чернівцях, а також брала активну участь у художній самодіяльності. Саме там запримітило керівництво Чернівецького театру акторські здібності дівчини.

У період з 1950 по 1953 рік Наталія Наум працювала на швейній фабриці, а також грала в Чернівецькому українському драмтеатрі імені Ольги Кобилянської. Найпомітнішою роботою на той час стала роль Парасини у виставі «Земля» (за твором Ольги Кобилянської). У 1958 році була зарахована акторкою в штат Київської кіностудії імені О. Довженка. Знялася у понад 40 стрічках. На роль скромної Галинки у фільмі “За двома зайцями” акторка потрапила випадково, замінивши Людмилу Гурченко. Її буквально підняли з лікарняного ліжка, вдягнули у вбрання, шите для Гурченко, і “виштовхали” на знімальний майданчик. І, як бачимо, не дарма. Саме за цю роль Наталія Наум стала лауреаткою державної премії.

Ювілей відомої краянки відзначили й у Долинській ЦПБ. Завідувачка сектору краєзнавства та національного відродження Ганна Юсип коротко розповіла про життєвий шлях актриси, а більше інформації присутні могли дізнатись із відеопередачі «Спогад». Година кіноісторії «Життя і творчість у кіносвіті», яка відбулася в Долинській ЦПБ, подарувала нові враження від почутого та побаченого.

Ми пишаємося тим, що наша земля народила таку талановиту актрису театру і кіно.

Пропонуємо вам добірку фільмів за участі актриси:

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)