Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Найвизначніший український історик
29.09.2021

Найвизначніший український історик

Він писав нам нашу історію
і творив нам нашу історію.
(І. П. Крип’якевич)

29 вересня виповнюється 155 років від дня народження Михайла Грушевського – вченого світового рівня, видатного українського історика, громадського діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918). Його вплив на вітчизняну історію важко переоцінити, адже він не тільки писав, а й творив історію України. Під його керівництвом розроблялася Конституція УНР, прийнята 29 квітня 1918 року. Це одна з найпомітніших українських постатей ХХ століття.
Володіючи енциклопедичними науковими знаннями, здатністю всебічно аналізувати і в художній формі відтворювати історичні процеси, він яскраво виявив себе в багатьох галузях знань: історії, історіографії, соціології, археографії, літературознавстві, фольклористиці та ін.
Михайло Грушевський – автор понад двох тисяч наукових праць. Лише «Записок Наукового товариства ім. Шевченка» за його редакцією вийшло більше 100 томів. З нагоди ювілею цієї видатної постаті в залі абонементу організовано виставку-персоналію «Михайло Грушевський – політик, державотворець».
Виставка репрезентує книжкові видання із фондів бібліотеки, які вийшли друком за роки незалежності України. Користувачі можуть ознайомитися з науковою спадщиною та різноплановими виданнями про життя і наукову діяльність Михайла Грушевського.
Науково-творча спадщина Михайла Грушевського представлена на виставці, насамперед, багатотомними виданнями праць ученого. Зокрема, це:«Твори : у 50 т.» , фундаментальна «Історія України – Руси » (в 10 т. і 13 книгах), яку він писав 38 років (з 1895 по 1933 рік) і яка вважається найбільш цінною вершиною діяльності, головною працею життя Михайла Грушевського. Ще один великий науковий проект – багатотомна «Історія української літератури». Перші його томи були надруковані в 1923 році, останній, 6-й том, присвячений літературі 1-ї третини ХVІІ століття, лишився в рукописі і був надрукований тільки у 1995 році.
На превеликий жаль, середньостатистичний українець досить-таки мало знає про людину, портрет якої зображений на 50-гривневій купюрі. Та й написану ним «Історію України – Руси» подужає далеко не кожен український історик. В біографії цього великого українця, як ні в якій іншій, відображена вся складність і парадоксальність становлення української державності.
Запрошуємо до перегляду матеріалів виставки!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)