Найвеличніші храми світу
Кожен народ пишається культурними здобутками своїх предків, бо в них він бачить не тільки своє минуле, а й сучасне і майбутнє. Культурними візитівками багатьох країн є їхні неповторні храми, які вирізняються дивовижним архітектурним розмаїттям. А ще більш дивними бувають місця, де вони споруджувалися. Кожен храм, як жива істота, має свій вік, історію, так званих батьків – людей, які ініціювали створення і безпосередньо творили божественні споруди.
Безумовно, для істинно віруючих людей найкрасивіші храми знаходяться в їх містах, куди вони ходять на богослужіння. Проте, є в світі такі собори, які викликають захоплення всіх людей на нашій планеті.
Деякі з цих храмів зведені кілька століть тому, інші є витворами сучасних архітекторів. На реалізацію одних ідей йшли десятиліття і навіть століття, а іншим було потрібно лише кілька років. Всі ці будівлі об’єднує одне – їх архітектура унікальна, і це притягує мільйони людей незалежно від віросповідання та переконань.
Саме про це йшла мова 26 березня під час відеоподорожі «Визначні храми світу» на засіданні клубу «Золота осінь». Присутні милувалися добіркою найбільш величних та незвичайних церков і соборів, а також переглянули відео про 10 найкрасивіших храмів світу. Цікавою і захопливою була розповідь учасниці клубу Любові Караїм про Храм Гробу Господнього в Єрусалимі, яка була доповнена чудовими світлинами, зробленими під час перебування на Землі обітованій.
Не оминули увагою ведучі і українські храми, представивши гостям для перегляду відео «Неймовірні українські храми». Адже храм для українця – це не тільки дім Божий, це мовби послання з далеких віків: наші предки дивилися на свої храми ясним поглядом, тихо радувалися, берегли їх, прикрашали іконами, розкішними іконостасами, плащаницями, корогвами. Храм стояв над світом, над людським, над щоденною марнотою, був як доля, як знак вічності в цьому нетривкому і крихкому, мов скло, житті.
Ознайомилися присутні і з виставкою «Україна – неймовірна», на якій були представлені книги та фотоальбоми про пам’ятки української храмової архітектури, що засвідчують своїм існуванням великий внесок українського народу до скарбниці світової цивілізації.