Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Михайло Грушевський: історик і будівничий нації
19.09.2016

Михайло Грушевський: історик і будівничий нації

Цього року Україна відзначає 150-річний ювілей від дня народження М.С. Грушевського, який увійшов у нашу історію, насамперед, як видатний вчений світового рівня, педагог, письменник, публіцист, один із лідерів українського національного руху, невтомний дослідник історії та культури українського народу, поборник його соборності.
Напередодні ювілею, 18 вересня, члени клубу «Золота осінь» та всі бажаючі змогли ще раз зазирнути в біографію Великого Українця.
Хто ж він такий Михайло Сергійович Грушевський? Яким він бачив себе сам, яким маємо сприймати його ми? Про все це йшла мова під час історичної години «Михайло Грушевський: історик і будівничий нації».
Михайло Грушевський яскраво виявив себе в багатьох галузях знань: історії, археографії, літературознавстві, фольклористиці та ін. Але насамперед, М.С. Грушевський – це визначний історик і патріот свого народу. Він знав, любив Україну, без неї не мислив свого життя.
Як політик М.С. Грушевський пройшов шлях від засновника національно-демократичної партії Галичини і Товариства українських поступовців у Києві до творця засад української незалежної держави. Він був головою Центральної Ради, а згодом визнав Радянську владу в Україні і висловив готовність служити їй. Змінювалися його погляди, але любов до свого народу і до історичної істини для нього завжди була вищим мірилом у науковій творчості і політичній діяльності.
Творча спадщина Михайла Грушевського налічує не лише близько двох тисяч публіцистичних і наукових праць з історії України, її літератури і культури, але також і численну архівну і, зокрема, епістолярну спадщину, що є багатющою скарбницею думок і практичного досвіду з різних питань розбудови української держави, які є актуальними і в наш час. Перу М. Грушевського належить унікальна пам’ятка слов’янської культури – багатотомна «Історія України-Руси».
Можна погоджуватися чи не погоджуватися із Грушевським-політиком, шукати в його поглядах помилки чи недоречності, але незаперечним є його внесок у розвиток української держави і права, культури і літератури.
Розповідь ведучих Ірини Кульчицької і Валентини Любенко вдало доповнювали слайд-презентація із висловами Михайла Грушевського; фрагменти з документальних фільмів «Невідома Україна. Михайло Грушевський» та «Михайло Грушевський. Галицька весна української ідеї».
До ювілею Михайла Грушевського з 5 вересня в залі абонементу діє книжкова виставка «Михайло Грушевський – людина, яка жила Україною…». Виставка знайомить з літературою про його життя і діяльність, науковою і політичною публіцистикою вченого. До уваги користувачів і найповніше 50-томне видання творчої спадщини видатного вченого і громадського діяча (всі опубліковані й неопубліковані твори, його епістолярна, мемуарна спадщина й архів), яке виходить з 2002 р. у видавництві «Світ» (Львів).

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)