Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Мальовані історії
17.02.2023

Мальовані історії

Людство здавна намагалося поєднати зображення та текст – починаючи від стародавніх малюнків з підписами і закінчуючи сучасними коміксами.
Комікс – це не просто книжка з ілюстраціями, це видання, яке вміщує в собі мальовану історію, поділену на кадри. Можна сказати, що це – маленький кінофільм, який промальований  на кожному клаптику паперу. Саме в цьому і популярність такого видання – в ньому наявний не лише цікавий та лаконічно обіграний текст, а й якісні малюнки, які можна розглядати навіть окремо від основного сюжету.
Історія коміксів починається з так званих стрипів – із невеличких історій, які з’являлися  в газетах чи журналах, щоб завершити  випуск новин. Дуже часто цей формат був пов’язаний з карикатурою і мав на меті розважити або ж покритикувати. Сьогодні ж комікси – це повноцінний вид мистецтва. Автори коміксів у своїх книгах розповідають історії про реальних людей, піднімають важливі соціальні теми, переосмислюють трагічні події (як от графічна новела «Маус» про Голокост), сприяють навчальному процесу ( наука в коміксах Ларрі Ґоніка).
Український комікс або  мальопис (саме так в Україні називають графічні історії) – індустрія досить молода, але розвивається швидкими темпами. Поруч з  перекладами коміксів, які вже стали класикою у світовій коміксосфері, в Україні з’являються комікси вітчизняних авторів (графічний роман «Герой поневолі» по повісті І.Я.Франка, «Коротка історія українського фемінізму» та інші).
Цікавість до мальописів  зростає з кожним роком. Саме тому ми пропонуємо вашій увазі книжкову виставку «Знайомтесь: комікси». До речі, більшість коміксів  отримані в подарунок від доброго друга бібліотеки Галини Ласки.
Що робити з коміксами – читати чи дивитись? Вибір за вами, головне завітайте до бібліотеки.
Виставка розміщена в залі абонементу.

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)