Мальовані історії
Людство здавна намагалося поєднати зображення та текст – починаючи від стародавніх малюнків з підписами і закінчуючи сучасними коміксами.
Комікс – це не просто книжка з ілюстраціями, це видання, яке вміщує в собі мальовану історію, поділену на кадри. Можна сказати, що це – маленький кінофільм, який промальований на кожному клаптику паперу. Саме в цьому і популярність такого видання – в ньому наявний не лише цікавий та лаконічно обіграний текст, а й якісні малюнки, які можна розглядати навіть окремо від основного сюжету.
Історія коміксів починається з так званих стрипів – із невеличких історій, які з’являлися в газетах чи журналах, щоб завершити випуск новин. Дуже часто цей формат був пов’язаний з карикатурою і мав на меті розважити або ж покритикувати. Сьогодні ж комікси – це повноцінний вид мистецтва. Автори коміксів у своїх книгах розповідають історії про реальних людей, піднімають важливі соціальні теми, переосмислюють трагічні події (як от графічна новела «Маус» про Голокост), сприяють навчальному процесу ( наука в коміксах Ларрі Ґоніка).
Український комікс або мальопис (саме так в Україні називають графічні історії) – індустрія досить молода, але розвивається швидкими темпами. Поруч з перекладами коміксів, які вже стали класикою у світовій коміксосфері, в Україні з’являються комікси вітчизняних авторів (графічний роман «Герой поневолі» по повісті І.Я.Франка, «Коротка історія українського фемінізму» та інші).
Цікавість до мальописів зростає з кожним роком. Саме тому ми пропонуємо вашій увазі книжкову виставку «Знайомтесь: комікси». До речі, більшість коміксів отримані в подарунок від доброго друга бібліотеки Галини Ласки.
Що робити з коміксами – читати чи дивитись? Вибір за вами, головне завітайте до бібліотеки.
Виставка розміщена в залі абонементу.