Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Магія рідного слова
19.02.2020

Магія рідного слова

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло у 1999 році. І в Україні воно пише свою історію тільки 20 років, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Мова – духовний скарб нації. Вона – не лише метод спілкування. Доведено, що мова визначає спосіб мислення, позначається на характері, поведінці, манерах та навіть зовнішності. Недарма Сократ сказав: “Заговори, щоб я тебе побачив…”. Мова є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації. Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання. Мова – це найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій.
Українська – це одна з найкрасивіших мов у світі. Мелодійність, унікальність та наповненість народним духом, які вона ввібрала за всі покоління, важко оцінити. А чи замислювались ви коли-небудь над тим, коли вона з’явилась? Основа української мови була закладена ще кілька тисяч років тому, приблизно водночас з латинською. Можна сміливо стверджувати, що вона – найдавніша та найбагатша мова світу.
«Магія рідного слова», саме під такою назвою на абонементі діє книжкова виставка. Матеріали, представлені на виставці, знайомлять з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова. Для всіх, хто бажає знати більше цікавого і корисного про нашу мову, стане у нагоді науково-популярна та навчальна література, література з культури мовлення, а також добрі порадники та помічники – словники.
Цікавим доповненням до виставки є віршовані цитати відомих поетів про мову, цікаві мовні факти, оформлені у вигляді книжкових закладок.
Любімо свою рідну мову, оскільки з нею наше майбутнє і майбутнє України! Мова – це той інструмент, який єднає народ в єдине ціле. Це – скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)