Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Магія поезії Власти Власенко
26.03.2018

Магія поезії Власти Власенко

Живемо в часи, коли люди читають дуже мало, і вже тільки нечисленні – читають поезію. Та зустріч із Властою Власенко зібрала істинних друзів та поціновувачів поезії. Вона відбулася в рамках проекту «Творча світлиця» та обласного літературного фестивалю «Мандруючи стежками української книги» 25 березня у літературно-мистецькій залі бібліотеки.
Неординарна прикарпатська поетеса презентувала свою першу книгу поезій “Зґарди “, яка побачила світ у видавництві «Дискурсус», і таким чином запросила присутніх у свій власний світ. Зала затаємничено вслухалася в рядки першого прочитаного Властою вірша («Тримайся дзвоника на овечій шийці…»), котрий задав зустрічі гуцульського ритму й енергетики. Розповідала про історію появи збірки, про назву книги та її розділи. «Крижики”, “Переліжки”, “Чепраги” – деталі жіночих прикрас і розділи книги “Зґарди”. Вони вказують на тематику поезій, представлених у цих трьох розділах: філософія, любов, містика. А назва самої книжки означає стародавню гуцульську прикрасу. Зґарди складаються з рівнораменних язичницьких хрестів (то є власне зґарди), переліжок (спіральки між хрестами) і чепраг (з’єднувальні круглі диски із солярними знаками). Книжку створено якраз за принципом будови цієї прикраси.
А далі закрутилося справжнє дійство. Власта читала, а на екрані поставали образи, втілені Русланом Трачем (фотохудожником із Верховини), продиктовані її автентичною поезією. Поезія Власти Власенко надзвичайно колоритна, переплетена словами гуцульсько-бойківської говірки, з особливою музичністю і ритмікою. Поетеса так виразно промовляє, замовляє світ довкола себе – немовби мольфарить. В неймовірному супроводі дримби (Вікторія Головчин) та під ритмічні звуки бубна (Руслана Битківська) це нагадувало якесь магічне, містичне дійство. Як доповнення до нього послужили ще й відеоролики авторства Володі Максимчука з Івано-Франківська. Таке стилізоване виконання, як говорила сама Власта, спеціально твориться для того, щоб легше сприймати нашу автентичну карпатську культуру, а зрештою, — її любити. Любити по-справжньому, а не як щось таке, що можна деякий час поносити і забути.
Цікавим був експеримент, запропонований авторкою – прочитання поезії бажаючими із залу під супровід дримби та бубна.
Вразила присутніх анімація на піску Богданки Шпитко на вірш «Там нікого нема, тільки ґражда чудна…», в якій вдало поєднались слова та анімаційне сприйняття однією Богданою творчості іншої – Богдани Ковалюк.
Розумна, ерудована, тонка творча натура, надзвичайно чарівна та харизматична жінка, Власта Власенко спілкувалася з аудиторією невимушено, щиро, без жодної штучності.
Зі словами побажань, своїх вражень від зустрічі та поезії Власти Власенко виступили директор Долинської ЗОШ №7 Катерина Олійник, письменник і журналіст Ярослав Савчин та директор Долинської ЦБС Людмила Фреїв.
Маємо в особі Власти Власенко поетесу справжню, самобутню. Але не тільки поетесу… бо вміє сказати звичайними словами й нібито про звичайне, але по-своєму, як у новелі, яку читала на завершення зустрічі, «Стрітенська свічка».
Поетичне свято завершилося, але враження від нього залишаться незабутніми.

Отож, якщо ви хочете поринути у колорит і традиції Карпатського краю –

читайте Власту Власенко!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)