«Магістралі слова: «Золотої нитки не згубіть»
29 листопада літературна студія «Слово» по-новому розкрила образ Ольги Кобилянської в ході літературного портрету «Магістралі слова: «Золотої нитки не згубіть», присвяченого 160-й річниці від дня народження письменниці.
Учасники і гості студії дізнались про непересічну, яскраву, прогресивну, завзяту, надзвичайно талановиту і обдаровану, при цьому жіночну, романтичну та натхнену, фантастичну жінку, яка зачаровувала своєю красою, розумом та манерами. Письменниця добре малювала, грала на різних музичних інструментах, співала та була вправною танцюристкою. Любила книги, театр та кіно, їзду верхи. Вона захоплювалася альпінізмом, спіритизмом, трактуванням снів, вірила в знаки. Чудово готувала і суворо дотримувалась режиму харчування. На друзів їй щастило. Серед подруг була й Леся Українка, з якою товаришувала до кінця її життя. Письменниця мала добру пам’ять і могла декламувати твори із «Кобзаря» кілька годин. Ольга Кобилянська залишила великий літературний спадок. За її творами знято фільми: «Земля», «Вовчиця», «Меланхолійний вальс», «Царівна» та ін.
Учасники заходу переглянули проєкт «Неймовірні українки», присвячений Ользі Кобилянській, яку озвучила Наталія Ковалик; послухали актуальний та сильний уривок з твору Кобилянської «Царівна», який прочитала акторка театру та кіно Маруся Іонова. Читали оповідання Ольги Кобилянської і учні ліцею – «Інтелект», які не лише є бажаними гостями, а й учасниками літературної студії «Слово».
Кобилянська вплинула на свідомість людей, які читали і читають її твори, наголошуючи, що жінка – це людина, яка має однакові із чоловіком права, змінюючи суспільні звички й обставини, у яких перебуває жінка. Письменницю пам’ятають і сьогодні. У Чернівцях красується бронзовий пам’ятник Ользі Кобилянській, також у місті розміщений будинок-музей Кобилянської. У деяких українських містах є вулиці, названі на її честь. У 1963 та у 2013 році випущені поштові марки та пам’ятна монета, присвячені Кобилянській. У 2006 році в Україні заснували літературно-мистецьку премію імені Ольги Кобилянської, яка присуджується щороку за найкращий літературний, художній або публіцистичний твір, наукову розвідку про життєдіяльність сучасної жінки в Україні, становище її в суспільстві, ситуацію щодо гендерної політики в державі.
Дороге і близьке її слово нам, нащадкам. Ми не згубимо золотої нитки, як заповідала неймовірна українка.