Людина-патріот та його епоха
2 жовтня виповнилося 110 років від дня народження українського поета, письменника, в’язня сталінських катівень, незламного борця за свободу – Івана Багряного. Його шлях – це шлях терпіння, фізичних та духовних мук, тортур, неймовірних страждань. І цей шлях він пройшов відважно й прямо, не гублячи свого людського і національного обличчя. Письменник, навіть перебуваючи поза Україною, завжди жив нею, уболівав за її долю, у своїх творах говорив про те, що сам пережив, переболів, мріяв про вільну Україну… Він залишив чималий доробок у різних жанрах, але найбільшу популярність здобув своїми романами. Головною ідеєю його творів є ідея незламності, мужності і сили національного духу.
Іван Багряний – автор світових бестселерів «Тигролови» та «Сад Гетсиманський», які давно знали і шанували на заході. В Україні його ім’я було занесене в чорні списки зрадників народу, а твори довгий час були заборонені. Тільки в 1991 р. Івана Багряного реабілітовано і відтоді почала перевидаватися в Україні його літературна спадщина.
У залі абонементу в ці дні користувачі знайомилися з літературою про життя і творчість Івана Багряного, представленою на книжковій виставці-портреті «Людина-патріот та його епоха».
Поетичні й прозові твори І. Багряного – скарбниця української літератури. Їх читатимуть і обговорюватимуть доти, доки житимуть у світі українці, доки зберігатиметься славний український рід.