Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Любов, страждання, боротьба і … Слово
29.02.2016

Любов, страждання, боротьба і … Слово

«Довго щирими сими словами
до людей промовлятиму я …»
(Леся Українка)

Леся Українка… Це ім’я знайоме всім нам ще з дитячих років. Людина великої духовної краси і мистецького обдарування. Видатна поетеса України і жінка з трагічною долею. Просто жінка, котра багато страждала, закохувалась і мріяла, як і кожна людина, та хотіла бути потрібною. За своє коротке життя вона досягла вершин у багатьох різновидах літературної праці – поезії і прозі, драматургії, перекладах і фольклористиці, літературній критиці і публіцистиці. Леся Українка увійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби. Її називають дочкою Прометея за художнє слово, сповнене волелюбності й оптимізму, виняткової мужності і принциповості.
145-річчю від дня народження цієї славетної доньки українського народу був присвячений літературний вечір «Любов, страждання, боротьба і … Слово», який відбувся 28 лютого у літературно-мистецькій залі бібліотеки. Ведучі Ганна Юсип та Христина Феш зуміли не просто зацікавити гостей вечора – членів клубу «Золота осінь» – творчістю письменниці, але й наповнити їх серця духом Лесиної епохи, її внутрішнім станом, сумними та радісними переживаннями всесильного кохання та любові до України, болісними стражданнями та незламним духом. Розповідь ведучих вдало доповнювала слайд-презентація. Біографія письменниці мелодійно перепліталася з декламацією її поетичних творів. Як зачаровуючи звучали такі до болю знайомі вірші: «Епілог», «Надія», «Хотіла я тебе, мов плющ, обняти», «Всі наші сльози тугою палкою…», «Красо України, Подолля», «Без надії сподіваюсь», «До мого фортепіано», «Я не на те, слова, ховала вас», «Мій шлях», «Уста говорять…» та інші. А з якою невимовною тугою звучав лист Лесі Українки до Сергія Мержинського! Лунали на вечорі і пісні на слова Лесі Українки – «Досадонька» та романс «Стояла я і слухала весну».
Викликали інтерес у присутніх закладки, підготовані бібліотекарями, – «Леся Українка: невідоме про відоме…».
Відкрити для себе ще раз, а можливо і по-новому чи по-іншому, Лесю Українку мала на меті книжкова виставка «Її вірші як перла многоцінні, як дивний скарб серед земних століть» (Л. Костенко), яка являла собою «віночок» найкращих творів поетеси.
А ще прозвучав на вечорі вірш Василя Олійника «Пам’яті поетеси» (до 110-ї річниці від дня народження Лесі Українки) у виконанні президента клубу «Золота осінь» Світлани Швець.
Атмосфера, яка панувала на вечорі, чуттєвість декламування віршів, проникливість музичного супроводу не залишили байдужими ні самих учасників, ні гостей цього заходу.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)