Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Куріння чи здоров’я – вибір за тобою
31.05.2023

Куріння чи здоров’я – вибір за тобою

Наші залежності керують нашим життям – чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно сидіти в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем чи наркотиками. Чому ж шкідливі звички так важко подолати?
31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одного, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини – 50-100 міліграм.
В Україні і так склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління особливо у молодіжному середовищі. А з початку повномасштабного російського вторгнення  кількість курців в Україні зросла ще майже на 5%. Українці почали курити більше. Це очікувано, це реакція на стрес, пов’язаний з війною, і абсолютна зміна пріоритетів життя. Але куди це нас заведе?
Куріння залишається основною причиною смерті та інвалідності, якій можна запобігти. Багато курців хочуть позбутися залежності, але не знають, як це зробити. Одна з причин цього полягає в тому, що нікотин не тільки завдає шкоди здоров’ю, а й викликає сильне звикання. Є і гарна новина. Багато людей кидають шкідливу звичку та живуть довге, здорове життя. У цьому їм допомагають знання, які можна отримати із книжок. Матеріали тематичної полички «Життя без паління», розміщеної в залі абонементу,охоплюють історію  виникнення і еволюцію тютюнової справи в світі. Читачі також знайдуть інформацію про те, як нікотинова залежність лікується за допомогою смачних продуктів. Значний інтерес представляє література з практичними порадами та рекомендаціями про те, як позбавитися від звички куріння, подолати згубну тягу.
То ж, чекаємо на вас у бібліотеці. Бережіть себе і  будьте здорові!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)