Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Краса Бойківщини пензлем художника
23.03.2015

Краса Бойківщини пензлем художника

20 березня в бібліотеці відбулася зустріч з художником Степаном Теліжиним. Ця зустріч стала продовженням віртуальної виставки «Краса Бойківщини пензлем художника» та виставки робіт «Рідні гори мої», присвячених 70-річчю від дня народження митця.
Хтось творить красу словом, хтось заворожує неповторністю та глибиною звуку, а комусь на роду написано віддзеркалювати цей дивовижний світ на білосніжній канві малярського полотна. Степан Теліжин – самобутній, відомий на Прикарпатті художник, один із тих митців, у картинах якого звучить глибока поезія, справжній гімн рідному краю.
Особливе місце в творчості Степана Степановича Теліжина займає пейзажний жанр. У ньому втілилося все те сокровенне, що притаманне натурі художника. З насолодою відпочиває і з радістю віддається мистецькому покликові – це в краєвиді та натюрморті. Більшість свого вільного часу художник проводить на етюдах. Робота з натури, серед розмаїття простору і кольору – основна мистецька школа Степана Теліжина. Реалізм для нього завжди був і є найвищим методом відображення дійсності. Він майстерно володіє як олійною технікою, так і аквареллю, гуашшю, темперою. У природі він береже реальність зображення з увагою до кольорового багатства, продуманості композиційної структури, з зануреністю в поетичну настроєність мотиву. Велику увагу звертає на освітлення та його контрасти з тінню, що породжує інтенсивне почуття динамічного життя природи…
Модератор зустрічі, провідний бібліограф з питань краєзнавства Оксана Андрєєва ознайомила присутніх з багатогранністю таланту Степана Теліжина, розповіла про життєвий і творчий шлях художника, а також зачитала відгуки на його роботи, які свідчать про захоплення його живописом.
«Щоб так світити людям своєю працею, треба мати в серці сонце» (Ганна Палійчук); «Завжди знаходимо щось нове, що нас чарує, робить нас кращими, лагіднішими» (родина О. Сем’янишина).
«Буду щиро радий, якщо Вас в недалекому часі назвуть співцем Карпат», – так написав на одній із персональних виставок прикарпатський художник та поет із Болехова Юрій Проненко у книзі відгуків у 1991 році. І ці слова стали пророчими. В наш час Степана Степановича Теліжина називають співцем Бойківського краю.
Присутні були вражені ще одним талантом Степана Теліжина, він не тільки збирач афоризмів, але й сам є автором влучних висловів, які він називає «викрутасами».
Сам Степан Теліжин розповідав про цікаві історії із свого творчого життя, адже він працював у школі вчителем малювання та початкової військової підготовки, зачитав свої «викрутаси». Також він укладач кросвордів на шевченківську тематику, які були надруковані в місцевій пресі.
Долинський художник Іван Гуралевич, якого Степан Теліжин вважає своїм вчителем і наставником, розповів про колишнього учня і побажав йому успіхів на нелегкій творчій ниві.
Своїм власним віршем-побажанням Степану Теліжину з нагоди ювілею з присутніми поділилася долинська поетеса, художник-педагог Оксана Сподар. До вітань долучилися президент клубу «Золота осінь» Світлана Швець, головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Лариса Шевчук. Зі словами вдячності та привітань від Долинської міської ради звернулася керуюча справами виконавчого комітету Світлана Сапетна.
Палітра аудиторії була досить широка: тут були присутні митці, бібліотекарі, колишні учні Степана Теліжина, шанувальники живопису, які в формі запитань хотіли довідатися про цікаву творчу діяльність митця. Директор централізованої бібліотечної системи району Людмила Фреїв подякувала гостю за теплі миттєвості спілкування, побажала творчої наснаги та здійснення всіх задумів.
Після невимушеної цікавої зустрічі присутні мали змогу ознайомитися з живописом художника.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)