Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Кожна людина має право…
14.12.2018

Кожна людина має право…

Щороку, в тиждень, який включає 10 грудня (День прав людини), в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права.
Сьогодні розвиток України як правової, демократичної та соціальної держави великою мірою залежить від правової культури її громадян. Зважаючи на те, що стан правової свідомості і правової культури суспільства суттєво відстає від європейських стандартів, існує гостра проблема формування правової культури кожної окремої людини, здатної до сприйняття інноваційних процесів у суспільстві.
Для пропагування та обізнаності населення в цій сфері в бібліотеці пройшов Тиждень правових знань «Право – математика свободи».

В залі абонементу діяла виставка правової літератури «За сторінками Декларації прав людини», де представлені книги, що розкривають суть і зміст окремих статей «Декларації». Акцент зроблено на літературі по профілактиці та боротьбі із жорстоким поводженням та насильством в сім’ях, по роботі з протидії торгівлі людьми. Особливої уваги заслуговує найвідвертіша книга для підлітків про насильство Насті Мельниченко «#Я Не Боюсь Сказати».

В читальному залі увазі користувачів був представлений перегляд літератури «Маю право знати право» з орієнтирами на різні галузі права.
До послуг відвідувачів – «Правовий простір» – новинки законодавства України. Познайомитись із ними можна, звернувшись до тих періодичних видань, які отримує бібліотека. Дієвою залишається папка-досьє “Юрист консультує”, яка постійно оновлюється. Там можна знайти корисні для себе матеріали про права людини в Україні і світі, з правороз’яснювальної роботи, з пенсійного законодавства, дитячої та молодіжної політики, інституту президентства та інші.
На базі «Громадського інформаційного центру», який постійно оновлюється інформаційними брошурами, проводились інформаційні хвилини «Це Вам може пригодитись».
В дистанційному пункті доступу до безоплатної правової допомоги, який діє при бібліотеці, надавались безкоштовні юридичні консультації та роз’яснення по правових питаннях. Заступник начальника Долинського бюро правової допомоги Олена Базюк під час «круглого столу» з працівниками бібліотеки розказала про правові орієнтири для кожної людини, познайомила з новими брошурами, які допоможуть при вирішенні тих чи інших питань, з якими досить часто звертаються люди по допомогу і роз’яснювала, як допомогти кожній конкретній людині, якщо її проблема виходить за межі безоплатної правової допомоги, як і до кого звернутися в такому випадку.
З метою формування у молоді знань про права і обов’язки громадянина України, поваги до законів, працівниками бібліотеки була надана допомога відеоматеріалами школам міста у проведенні Всеукраїнського уроку «Права людини» та матеріали для виховних уроків з метою запобігання дискримінації та насильства в школі.
Всеукраїнський тиждень права ще раз підтвердив, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі й у повсякденному житті. І завдання кожного – знати свої права, дотримуватися своїх обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)