Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Конституція України: із глибини віків до сьогодення
01.07.2013

Конституція України: із глибини віків до сьогодення

Сімнадцять років тому в житті українського народу й української держави сталася історична подія – була прийнята Конституція України. Вона закріпила політико-правовий статус України як суверенної, демократичної і правової держави, розширила права та свободи людини і громадянина.
В літературно-мистецькому залі бібліотеки була організована тематична виставка «Конституція України : із глибини віків до сьогодення», приурочена до Дня Конституції України. Основу виставки склали матеріали, які висвітлюють формування Основного закону впродовж усієї історії України, починаючи з державно-конституційних традицій у козацьку добу до ухваленої Верховною Радою України 28 червня 1996 року теперішньої Конституції України.
Яскраву сторінку в історію українського державотворення вписав гетьман України в еміграції Пилип Орлик. «Пакти і Конституції законів і вольностей Війська Запорізького» (1710) вважаються першою Конституцією Української держави.
Не менш цікавим етапом конституційного творчого процесу стало прийняття Центральною Радою 29 квітня 1918 року «Статуту про державний устрій, права і вільності УНР», а також схвалення ЗУНР 13 листопада того ж року Тимчасового Основного Закону. Цей період вітчизняної історії теж висвітлюється на сторінках видань, представлених на виставці.
Зацікавили читачів і такі видання, як «Україна: антологія пам’яток державотворення» у десяти томах, куди увійшли невідомі і маловідомі конституційно-державні акти України.
В експозиції були представлені матеріали періодичних видань, що відображають етап становлення чинної Конституції 1996 року, тексти Конституції різних років видання.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)