Конституція України: із глибини віків до сьогодення
Сімнадцять років тому в житті українського народу й української держави сталася історична подія – була прийнята Конституція України. Вона закріпила політико-правовий статус України як суверенної, демократичної і правової держави, розширила права та свободи людини і громадянина.
В літературно-мистецькому залі бібліотеки була організована тематична виставка «Конституція України : із глибини віків до сьогодення», приурочена до Дня Конституції України. Основу виставки склали матеріали, які висвітлюють формування Основного закону впродовж усієї історії України, починаючи з державно-конституційних традицій у козацьку добу до ухваленої Верховною Радою України 28 червня 1996 року теперішньої Конституції України.
Яскраву сторінку в історію українського державотворення вписав гетьман України в еміграції Пилип Орлик. «Пакти і Конституції законів і вольностей Війська Запорізького» (1710) вважаються першою Конституцією Української держави.
Не менш цікавим етапом конституційного творчого процесу стало прийняття Центральною Радою 29 квітня 1918 року «Статуту про державний устрій, права і вільності УНР», а також схвалення ЗУНР 13 листопада того ж року Тимчасового Основного Закону. Цей період вітчизняної історії теж висвітлюється на сторінках видань, представлених на виставці.
Зацікавили читачів і такі видання, як «Україна: антологія пам’яток державотворення» у десяти томах, куди увійшли невідомі і маловідомі конституційно-державні акти України.
В експозиції були представлені матеріали періодичних видань, що відображають етап становлення чинної Конституції 1996 року, тексти Конституції різних років видання.