Князь української поезії
Легко бачити в далеких особистостях геніїв, особливо, якщо вони жили кілька століть тому. І важко бачити геніїв серед своїх ровесників, серед своїх сучасників. Так і блукають невизнані генії цим світом допоки не помруть, допоки хто раптом не вигукне: – А це ж бо була велика людина!
Життя Тараса Мельничука – людини-загадки – саме таке. Невизнаний як слід при житті, зацькований радянським побутом і сіромахами, він тинявся по цьому житті, знаходячи притулок тільки у писанні поезії.
З метою популяризації багатогранного високохудожнього таланту Т. Мельничука, лауреата Шевченківської премії, яскравого представника української літератури кінця другого тисячоліття та з нагоди відзначення 75-ліття від дня його народження в краєзнавчому відділі бібліотеки діяла книжкова виставка “Живу тобою, Україно”.
Читачі ознайомилися з творчим доробком письменника, а також з книгами наших земляків, які ведуть розповідь про вільного карпатського беркута, Князя роси, Володаря вогню Прометея, який не приручений ні епохою, ні жорстокою дійсністю.
Можна стверджувати, що вся творчість і життя Поета є вченням про Життя у всій його повноті і в духовній насиченості.
Отож, рядки, породжені стражданням і болем, сповнені любові до всього живого, крику відчаю, прохання зупинитись перед вбивствами, руйнуючою і всепоглинаючою цивілізацією вражають ще й своєю символікою, асоціативністю, багатогранністю образів, ритмомелодикою, структурною довершеністю. Такий він, український Князь роси, таким він увійшов у Вічність…