Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Йому судилася вічність
21.03.2012

Йому судилася вічність

Олекса Гірник…Через багато років вчинок цього чоловіка назвали подвигом, його – Героєм України. Про того самого самоспаленця, який своєю смертю опротестував поневолення України Російською імперією, мова йшла на годині патріотизму “Незгасний смолоскип“, присвяченій 100-річчю від дня народження. Присутні мали можливість переглянути фільм та книжкову виставку “Йому судилася вічність…“.
У фільмі йшла мова про трагедію, яка сталася на Чернечій горі в ніч з 21 на 22 січня 1978 року… Присутні до глибини душі були схвильовані цим переглядом.
Першу публікацію про Олексу Гірника та його сподвижницький вчинок оприлюднив канівський дослідник Михайло Іщенко. Це була публікація в “Літературній Україні” у січні 1992 року та книжка про О. Гірника “Спалився за Україну” (2004).
Пам’ять про О. Гірника не вмирає. В місті Калуші його імeнем була названа вулиця, а на будинку, де він проживав, встановлена меморіальна дошка (1993). В смт. Богородчани встановлено пам’ятний знак, а в школі влаштована кімната-музей (1995). Загальноосвітня школа №1 Богородчанського району постановою Кабінету Міністрів України отримала ім’я Олексія Гірника (1996). Лігою українських меценатів і київським фондом ім. Олексія Гірника була заснована премія ім. О. Гірника (2003). Біля місця самоспалення відкритий і освячений пам’ятний знак. Указом Президента України від 18 січня 2007 р. Гірнику Олексію Миколайовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави (посмертно).

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)