Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Іван Франко із бойківського краю…
01.02.2016

Іван Франко із бойківського краю…

Іван Якович Франко – знакова постать вітчизняної та світової історії й культури.
Згідно з Указом Президента України №687/2015 “Про вшанування пам’яті Івана Франка” на державному рівні відзначатиметься його 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті. Вшанують його і на Прикарпатті. Івано-Франківська обласна рада оголосила 2016-й рік – Роком Івана Франка.
Життя і творчість Каменяра були надзвичайно тісно пов’язані з колишньою Станіславщиною. На Прикарпаття його привела любов до подорожей, прагнення до пізнання краю, замилування красою природи та кохання до дівчини… Ольги Рошкевич з Лолина, в якому вже 23 роки поспіль проводиться свято Франкової ліричної поезії.
Про це йшла мова 31 січня на презентації книжкової експозиції, (виставок «Іван Франко із бойківського краю – син України, велич світова» у секторі краєзнавства та «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні» – у залі абонементу).
Іван Франко уславився в кожній області, за яку брався – як поет, прозаїк, драматург, перекладач художніх творів усіх жанрів; як вчений-історик, фольклорист, етнограф, економіст, історик літератури; як журналіст, літературний критик, редактор і видавець; і нарешті як публіцист і політик. Він був справжнім трудоголіком. За своє життя написав понад 6 тисяч творів. Кажуть, якщо хто-небудь захоче переписати написане Франком, то йому не вистачить власного життя.
У бібліотеці чимало видань художніх творів письменника, що побачили світ у різні роки. Є тут двадцятитомник його праць, видрукуваний ще в 50-х роках минулого століття. Є новіші видання, серед яких «Мозаїка», «Будівничий української державності» (хрестоматія політологічних статей) та казки для малят.
Спадщина І. Франка феноменально багатогранна. Мабуть, саме тому кожне покоління прочитує його твори по-своєму, відкриваючи нові пласти закладених там міркувань і почуттів. Книжкова виставка «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні», розміщена в залі абонементу, також покликана ознайомити з різними гранями таланту цього Генія, бо тільки геній може на рівні говорити і з філософами, і з дітьми.
Презентацією книжкових виставок, яка відбулася 31 січня, розпочато Рік Івана Франка в нашій бібліотеці. В цей день проходило засідання літературної студії «Слово», учасники якої ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника. Приємно, що гостями презентації були знані поетеси з Івано-Франківська Марія Микицей та Світлана Бреславська, які презентували цього дня свої збірки поезій в «Творчій світлиці». На наше прохання вони залишили дописи про своє перше знайомство з творчістю Франка (такі дописи будуть залишати впродовж року всі користувачі бібліотеки).
Вже 40 років поспіль Іван Франко споглядає з полотна відомого художника Івана Лободи за користувачами, що відвідують зал абонементу і яких чекає ще багато цікавих заходів, присвячених 160-ій річниці від дня народження і 100-ій річниці від дня смерті Великого Каменяра.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)