Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Хранитель велетів українського духу
23.01.2017

Хранитель велетів українського духу

Під такою назвою 20 січня у літературно-мистецькій залі бібліотеки присутні пройшли літературною траєкторією творчості Романа Горака до 75-річчя від дня його народження. Він відомий науковець, дослідник, письменник, багаторічний очільник Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, а також премій ім. І. Франка та М. Возняка, заслужений працівник культури України.
Літературним та дослідницьким об’єктом творчості Романа Горака є біографічні романи про письменників та діячів культури з різних епох: М. Шашкевича, Я. Головацького, В. Стефаника, М. Устияновича, Л. Мартовича, І. Франка та багатьох інших, які він почав друкувати з 1978 р.
Захід відбувся за участі працівників Долинської ЦБС та читачів бібліотеки. Завідувачка сектору краєзнавства і національного відродження Ганна Юсип та головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Валентина Любенко розповіли про Романа Горака як автора кількасот літературознавчих статей та півсотні окремих книжок.
Неодноразово Роман Горак виступав і як літературно-мистецький критик. У його доробку чимало рецензій на окремі літературні твори та видання, театральні постановки, малярські та декоративні роботи сучасних митців та науковців Львова.
Загалом творчий доробок письменника різножанровий. Роман Дмитрович виступає і в амплуа сценариста та автора драматичних п’єс, які побачили світ на сцені Львівського театру ім. М. Заньковецької: „Картка любові“, „Божевільна“ (про дружину Франка Ольгу Хоружинську), „Спогад про Соломію“ (присвячена великій оперній діві Соломії Крушельницькій), „Актриса“ ― про Марію Заньковецьку та „Притча про тебе“, присвячена Ірині Вільде.
Дослідник співпрацює з кінематографістами. Його авторству належать сценарії теле- та радіопередач не лише на літературні теми (про І. Франка, І. Вільде), а й про життя та діяльність визначних співаків Львівської опери (З. Бабія, П. Криницьку, В. Чайку, О. Врабеля, Т. Дідик, Н. Дацько, С. П’ятнички та інших). Він також є сценаристом фільмів „Іван Франко і Львівський університет“. Окрім цього, Роман Горак був науковим консультантом у створенні художніх фільмів режисера Олега Бійми за мотивами творів Івана Франка ― „Пастка“ (роман “Перехресні стежки“), „Злочин з багатьма невідомими“ (незавершена повість „Основи суспільності“), які були удостоєні Національної премії України ім. Т. Шевченка. Він також є автором лібрето української опери «Данило Галицький».
Розповідь ведучих доповнювали фрагменти із фільмів: «Моє місто» (спогади Романа Горака), «Музей Івана Франка у Лолині», уривок із вистави «Божевільна» та буктлейлер за книгою Романа Горака “Тричі мені являлася любов”, книжкова виставка «Знайомтесь: Роман Горак та його книги».
Роман Горак є сучасним письменником-енциклопедистом. Все, що і про кого написав письменник, безсумнівно і беззаперечно заслуговує на найкращі слова вдячності від української читацької громади.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)