Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Грані таланту Володимира Винниченка
22.07.2015

Грані таланту Володимира Винниченка

Драматург, прозаїк, публіцист, художник і політик. Перший український прем’єр-міністр і один з авторів універсалів Центральної ради. Все це – Володимир Винниченко, постать якого донині викликає бурхливі суперечки, приваблює і відштовхує, провокує і бере у полон своєю неповторністю. Він був письменником, твори якого викликали неабиякий інтерес суспільства, і, водночас, був політиком з лівими поглядами. А ще Винниченко стверджував, що Україна є і вірив, що рано чи пізно відбудеться її відродження. Особливо важливо нині звучить його заповіт: “Стійте всіма силами за Україну…”
До 115-ї річниці від дня його народження у залі абонементу розгорнуто книжкову виставку-портрет «Грані таланту Володимира Винниченка». Основу експозиції складають видання творів письменника та документи біографічного характеру. Трагічною була доля його художньої спадщини, штучно, по-варварськи, з суто ідеологічних міркувань вилучена на початку 30-х років з культурного обігу на довгі роки. В цілому, творча спадщина В.К. Винниченка налічує понад сто оповідань, історико-політичний трактат “Відродження нації”, двотомну етико-філософську працю “Конкордизм”, чотирнадцять романів і сорок записних книжок “Щоденника” за 1911-1951 роки. Проза, публіцистика, драматургія Винниченка перекладалися мовами світу. «…Жоден український письменник першої третини ХХ ст. не мав такої величезної слави, такої читацької популярності, такої кількості видань своїх творів, як Володимир Винниченко», – писав Микола Жулинський.
Особливий інтерес привертає період біографії Винниченка, пов’язаний із політичною діяльністю у роки української революції. Невиправний утопіст… Через переконання поєднати непоєднуване – соціалізм і націоналізм – його не сприйняла ані українська громада, ані більшовики. За свої революційні настрої Винниченку доводилося кілька разів втікати за кордон – то в Чехію, то в Німеччину, а у Франції залишитись назавжди…
В період еміграції Володимир Кирилович відкрив ще один свій талант – талант художника, дивуючи всіх своїми досягненнями. Майже сто картин – акварельні та олійні пейзажі, портрети, натюрморти й графічні композиції майстра захоплюють багатою кольоровою гамою. Всі вони експонувалися свого часу у Франції та за її межами.
Доповненням до книжкової виставки є документальний фільм «Винниченко без брому», який користувачі мають змогу переглянути в Інтерент-центрі бібліотеки.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)