Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Горить моє серце
22.02.2021

Горить моє серце

Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що її ім’я – Леся Українка. Її ставлять в один ряд із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком.
Довкола її життя завжди було багато міфів. Та й не безпідставно – цьому сприяли складні стосунки з матір’ю, життєві перипетії, трагічне кохання і хвороби, які супроводжували тендітну Лесю Українку чи не все життя.
Надзвичайно талановита дівчинка у 4 роки читала, у 6 років навчилась шити й вишивати, а у 9 – написала свій перший вірш, у 12 – переклала книгу «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя, у 19 – написала підручник «Стародавня історія східних народів» для своїх сестер. Сама вивчила більше 12 мов – європейські і слов’янські (французьку, німецьку, італійську, англійську, польську, болгарську, латину, грецьку та ін.). В юному віці вона активно займалася перекладами творів Байрона, Шекспіра, Гоголя, Міцкевича, Гейне, Гюго, Гомера та ін. Леся була музикальна від природи, незважаючи на оперовану руку, майстерно грала на фортепіано. Дівчина неймовірно малювала. Її називали першою жінкою-мариністкою (малювала море) в нашому образотворчому мистецтві.
Леся Українка зробила неоціненний внесок у фольклористику як збирач і як виконавець народних пісень.
Скільки вистачало сил, жінка Ломикамінь боролася і кохала. Першим коханням Лесі був Максим Славінський, а коханням усього життя – Сергій Мержинський. Чоловіком письменниці став Климент Квітка.
Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься Україною. Її поезія свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу. Цілі збірки українських пісень, казок, ігор зібрала поетеса, записала і передала нам у спадщину.
Кращими митцями світу створюються балети, романси, пісні на тексти поезій Лесі Українки, художниками ілюструються її твори. Твори Лесі Українки перекладено мовами багатьох народів світу, зокрема російською, грузинською, німецькою, абхазькою.
На її честь названо астероїд №2616. А на 100-річчя від дня народження поетеси у нашій країні заснували щорічну літературну премію імені Лесі Українки за кращий літературний твір для дітей.
25 лютого минає 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської і культурної діячки. З нагоди цієї дати 12 лютого у літературній студії «Слово» відбулась поетично-музична вітальня «Горить моє серце».
Студійці по-новому відкрили для себе Лесю Українку, ближче ознайомилися з творчою діяльністю та особистим життям, із маловідомими фактами життя видатної української поетеси, продемонстрували майстерне виконання своїх улюблених творів. Декламувалися Лесині поезії натхненно, від душі, зі щирою любов’ю. Учасники із задоволенням переглянули відеопрезентацію, з якої дізналися про художні та документальні фільми, присвячені життю і творчості Лесі Українки. Ознайомились із театральними постановками за її творами. №2616.
На заході звучали пісні на слова Лесі Українки: «Плющ» (у виконанні гурту «Бумбокс», музика Андрія Хливнюка), «Я все з тобою» (музика та аранжування Лариси Лещук), «Горить моє серце» (у виконанні гурту «Берег надії»). Після перегляду буктрейлера до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» студійці, пригадували і ділились враженнями від цього твору, який із задоволенням вивчали в школі.
Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію.
Засідання студії завершилось читанням власних поезій, присвячених Лесі Українці.
Сподіваємось, що у студійців неодмінно залишаться гарні спогади та нові знання про письменницю, яка підтвердила своє призначення дочки Прометея. Адже вона запалила у серцях людей силу духу, добра, самопожертви в ім’я свого народу. Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!!!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)