Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…
Сьогодні — день сльози, вікопомний день. Весь світ схиляє голову в пам’ять жертвам Чорнобильської катастрофи. І болить у нього душа, і жевріє надія…
Колись звичайна географічна назва Чорнобиль набула багатогранного трагічного звучання… Сьогодні – це символ глобальної екологічної катастрофи, справжня всенародна біда, що викликає асоціації з війною, безмежне горе родин загиблих, фізичні та душевні страждання приречених на повільну смерть людей.
Ці трагічні сторінки та болі висвітлені в книжках, що експонуються у відділі абонементу. Викладка літератури «Чорнобиль… Прип’ять… Долі…долі…долі…» – це застереження усім нам замислитись над ціною та зворотнім боком науково-технічного прогресу, піддати сумніву пріоритет технічних новацій перед духовним вдосконаленням людини. Тут зібрані документи різноманітного спрямування, які вкотре нагадують нам про жахливі події весни 1986-го року. Тяжко серцю дивитись на фотоілюстрації місць Чорнобильської зони, які представлені на викладці фотоальбомами.
Ну а що могло б статися з нашою планетою, якби не подвиг людей, що першими вступили у бій з Чорнобильським лихом?! Долинщина також внесла вагомий внесок у ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС – туди були залучені працівники ВАТ «Укрнафта»: інженери, тампонажники, водії, пожежники. Це їм, героям і великомученикам, людство повинно бути завжди вдячним за своє спасіння.
Викладка презентує й художні твори українських митців слова, присвячені Чорнобилю. Всі вони зіткані із правди, скорботи і мужності людей, що ввібрали у своє серце біль Чорнобильського лихоліття.
26 квітня – це скорботний день. Правда про Чорнобиль необхідна як ковток свіжого повітря, потрібна нашим дітям. Якщо прийдешні покоління не знатимуть нічого про Чорнобиль, то їм ніколи не зрозуміти цей людській біль.
Пам’ятаймо!