Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Герої, народжені Україною
10.10.2018

Герої, народжені Україною

14 жовтня український народ відзначатиме декілька свят водночас – День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. А ще ця дата вважається днем створення Української Повстанської Армії. У цей день слід вшановувати пам’ять всіх, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога, бо він символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України.
Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. У швидкоплинності часу та зміні наших уподобань по відношенню до тих чи інших героїв незмінним залишається одне – споконвічна любов українського народу до свободи.
Саме книжкова експозиція «Герої, народжені Україною», яка організована в літературно-мистецькій залі, надасть унікальну можливість, насамперед молодому поколінню, перенестися в епоху наших славних прадідів і пересвідчитись, яким очевидним є історичний та енергетичний зв’язок між видатними діячами українського визвольного руху різних часів.
Своєрідними «містками» між різними історичними періодами виступають розділи, які ознайомлюють з літературою про військові традиції та звитяги нашого народу. Документальні матеріали, публіцистика, художня література перенесуть в епоху княжої доби, коли зароджувалась військова культура і українське військо, в часи наших славних козаків, допоможуть «прожити» їхнім життям, вдивитися в портрети українських гетьманів і полководців, побачити, як воювали і який вигляд мав побут запорожців.
У ХХ столітті козацькі традиції наслідували Українські Січові Стрільці та воїни Української Повстанської Армії.
Від Байди Вишневецького (засновника Запорізької Січі), легендарних гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи до сучасних воїнів Збройних сил України, від перемоги під Жовтими Водами, героїчної битви під Крутами до боїв під Мар’їнкою наші Герої, жертвуючи собою, повсякчас захищали свою Батьківщину.
Нинішні військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань є гідними наступниками попередніх поколінь. Вони надійно стоять на захисті рідної землі, миру та спокою нашого народу на сході України. Набираймося від них міцності духу, незламності та сили задля того, щоб будувати таку Україну, про яку віками мріяли наші предки і за яку вони віддавали своє життя!
Будуючи плани на майбутнє, ми повинні вдивлятись в минуле, черпати з нього той безцінний скарб, який не дасть загубити головне, розчинитися серед дрібних проблем. Кожен із нас повинен поставити себе на місце тих людей, які ціною свого життя захистили і захищають Батьківщину і дати собі відповідь на питання: чи зміг би я?

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)