Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Філософ, гуманіст, останній романтик
23.07.2020

Філософ, гуманіст, останній романтик

755 років тому народився поет, який подарував світові поняття про любов. Данте Аліг’єрі — останній романтик доби Середньовіччя, письменник і політик. Він першим став писати народною мовою, тому його ще називають «Батьком італійської літератури».
Справжнім гімном життю й любові стала збірка під назвою «Нове життя» (Vita nuova), де Данте розвиває теорію куртуазної любові до жінки, примирюючи її з християнською любов’ю до Бога. Ця збірка стала першим здобутком нової ренесансної літератури, хоча шедевром світової літератури залишається його «Божественна комедія» (la Divina Commedia), яка успішно облетіла чи не увесь світ, завойовуючи серця читачів.
Епічна поема «Божественна комедія» являє собою філософсько-художній синтез усієї середньовічної культури та прокладає міст до культури Відродження. Нею цікавилися письменники різних епох, серед яких: Джон Мілтон, Вільям Блейк, Віктор Гюго, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та багато інших.
Кажуть, запалила серце Данте чистим ніжним почуттям та народила в ньому поетичний талант таємнича Беатріче? Хто ж вона така? Дізнатися про це можна з віртуального літературного глобусу «Філософ, гуманіст, останній романтик».

Вивчають і читають його твори й сучасні українці. Роблять нотатки, відзначають цитати і подумки повертаються до особливих рядків: «Кожен повинен брати на свої плечі працю, відповідну його силам, оскільки якщо тягар його виявиться випадково надмірним, то він може мимоволі впасти в багнюку».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)