Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Феномен великого трударя
26.02.2013

Феномен великого трударя

9 грудня 2013 року виповнюється 150 років від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка – великого Просвітителя українського народу, педагога, письменника, перекладача, літературознавця, вченого, мовознавця, лексикографа, етнографа, освітнього і громадського діяча кінця XIX – початку XX століть.
25 лютого в літературно-мистецькому залі бібліотеки пройшла літературна зустріч «Феномен великого трударя», на якій були присутні шкільна молодь та вчителі ЗОШ №7.
Борис Грінченко жив і творив в епоху, яка була однією з найтрагічніших в історії нашої культури, коли діяла жорстока заборона видавати книги українською мовою. Але саме він, уродженець Східної України, став автором першого підручника з української мови, відстоював поширення української мови в школах та установах, уклав чотиритомний «Словарь української мови», що навічно уславив його ім’я. Шість поетичних збірок, майже півсотні оповідань, повісті, десятки байок, низка драматичних творів… Переклади з німецької, французької, англійської, російської мов, численні літературно-критичні, історико-літературні, публіцистичні статті і праці. За найскромнішими підрахунками творчу спадщину письменника можна вмістити не менше як у п’ятдесят томів.
У своїх виступах бібліотечні працівники зуміли передати все, що було дорогим і сокровенним для Грінченка, а для нього „мистецтво слова” було всім: і політичною трибуною, і публіцистикою, і філософією, бувало і гірким плачем, і скромним жартом. Присутні здійснили віртуальну подорож місцями, де жив і працював Великий українець.
Захід доповнювала книжкова виставка з прозовими та поетичними творами Б. Грінченка. Особлива увага була приділена «Словарю…», який не втратив актуальності і в наш час: у фондах бібліотеки зберігаються видання, що датуються 1958-1959 і 1996 роками.
Життя Б.Д. Грінченка, уся його творчість і різнопланова діяльність були освячені любов’ю до рідної землі і є прикладом невтомного служіння своєму народові. Саме його титанічна діяльність дала підстави І. Франкові писати, що Б. Грінченко «працює без віддиху…, проявляє… гарячу любов до України, щирий демократизм, бистре око на хиби української суспільності».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)