Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Європейський тенор з Велдіжа
27.10.2020

Європейський тенор з Велдіжа

Ця людина піснею уміла викликати у слухачів бурхливі емоції й неабияке духовне піднесення. Василь Тисяк – оперний і концертно-камерний співак, в голосі якого єдналося стільки барв і відтінків ніжності й краси, що слухати його спів без хвилювання було просто неможливо.
Книжкова викладка літератури «Європейський тенор з Велдіжа» (до 120-річчя від дня народження Василя Тисяка), що діє у секторі краєзнавства, свідчить про пам’ять, яку бережуть краяни про українського співака, лірично-драматичного тенора, виконавця стрілецьких пісень. Тут зібрані важливі публікації та документи (в тому числі й копія свідоцтва про народження і хрещення, видана велдіжським парохом Йосипом Охримовичем).
Ім’я Василя Тисяка у післявоєнні роки гриміло на весь світ. Кращі опери Європи мали за честь запрошувати цього тенора. Виступаючи на великих театральних сценах, він вважав святим обов’язком співати українські пісні. Неабияк пишаються своїм земляком жителі села Шевченкове, що на Долинщині (колись Велдіж). Адже відомий оперний співак народився саме тут. Куди б доля не закидала співака, та коли була можливість, він завжди повертався до рідного батьківського порогу. Співав зі своїми братами та сестрами, односельчанами.
Одружився з польською співачкою Роженою Антонович, яка визнавала наші свята, традиції, ходила до церкви. У Велдіжі в них народилося двоє дітей. Останній раз Василь був удома 1942 року.
Про життєвий шлях тенора з Велдіжа написав художньо-документальний нарис наш краянин, письменник Василь Олійник, у якому зібрав цікаві спогади його рідних та односельчан. Детальніше про життя та творчість цієї визначної особистості можна дізнатись також із віртуальної виставки «Голос любові і туги» на сайті Долинської ЦРБ.
Давно скінчився земний вік митця. Нині його голос повертається із забуття. Коштами сина співака, відомого в Торонто громадського діяча, активного учасника чоловічого камерного хору й відомого адвоката Олекси Тисяка, було реставровано та випущено у світ CD із записами стрілецьких й українських народних пісень у виконанні Василя Тисяка. І знову, як і багато літ тому, краса голосу співака залишається свіжою й вражаючою. Він не помер, бо залишив глибокий слід в українському і світовому пісенному мистецтві.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)