Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Дивосвіт Василя Скуратівського
23.10.2014

Дивосвіт Василя Скуратівського

До 75-річчя від дня народження видатного українського народознавця, письменника, видавця, журналіста у відділі абонементу діє виставка-портрет “Дивосвіт Василя Скуратівського”.
Серед вітчизняних етнографів Василь Скуратівський був і залишається постаттю першорядною. Його книжки не губляться в морі українського народознавства, що розлилося в країні останніми роками, бо він писав і збирав матеріали до цих книжок все своє життя.
Багатогранність інтересів вченого була дивовижною — це історія, етнографія, народознавство, фольклористика, літературознавство, мистецтвознавство, державознавство, превентивна діяльність тощо. Він — лауреат багатьох премій: ім. М. Островського, “Золоте перо”, “За сприяння українській культурі” (Клівленд, США), фундації Антоновичів (Нью-Йорк, США).
Уперше Василь Скуратівський заявив про себе як письменник у 1987 році книгою “Берегиня”. Вона одразу ж здобула широку популярність тому, що її поява співпала з палким бажанням людей знати свою минувшину та вивчати духовне життя пращурів. За нею у світ виходить її продовження та доповнення — книга “Посвіт”. Далі одна за другою видаються “Погостини”, “Обереги пам’яті”, “Народний календар”, “Покуть”, “Місяцелік”, “Святвечір”, “Вінець”, “Дідух”, “Русалії”. Уже ціле покоління свідомих українців виховане на цих книжках.
На виставці представлені цікаві відомості про життя етнографа і письменника, його праці, надруковані в журналі “Березіль”.
Його книжки завжди знаходили (й знаходитимуть!) вдячних поціновувачів, бо вони – унікальні: художні і, водночас, наукові, теплі і душевні.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)