Дива за Великою Китайською стіною
2019 рік – рік Китаю в Україні, а значить на нашому бібліоглобусі «з’явилася» ця унікальна в усіх відношеннях країна, яка дивує своїми пам’ятками, своєю незвичністю, багатовіковою історією і традиціями, які живі і досі. Наше знайомство з Китаєм розпочалося 17 лютого на засіданні клубу «Золота осінь».
Під час заходу присутні почули чимало цікавих фактів про історію країни, її населення, природні ресурси та багату культуру. А ще – дізналися про ієрогліфічну писемність китайського народу і навчалися писати ієрогліф «Щастя» (майстер-клас провела провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Валентина Любенко). Із захопленням розглядали свої імена китайською мовою на імпровізованих «бейджах».
З огляду на те, що учасники заходу – кулінари зі стажем, вони з великою цікавістю ознайомилися із китайською кухнею, а згодом і дегустували китайські страви, приготовані бібліотечними працівниками.
І, звичайно, «зустрічали» Новий 4717 рік за китайським календарем, бо самі китайці називають Новий рік Святом Весни (а у нас весна теж на порозі). Говорячи про китайські традиції цього свята, ми пригадали, що в Китаю є таке поняття, як Benmingnian – це так званий Рік Долі, тобто тієї зодіакальної тварини, в чий рік кожен з нас народився. У 2019 році Benmingnian у людей, що народилися в рік Свині. У Китаї вірять, що тих людей, чий рік настав, чекають зміни в житті.
Символ року – свинку з фетру, власноруч виготовлену бібліотекарями, отримали всі присутні. Її можна використовувати, як підставку під горнятко із гарячим, запашним китайським чаєм.
Захід доповнювали книжкова виставка-інсталяція, відеоролики та слайд-шоу про Китай.
З нагоди Року Китаю в Україні в залі абонементу протягом 2019 року буде діяти книжкова виставка. На ній представлено літературу, яка розповідає про історію, культуру, економіку країни. Також користувачам буде цікаво ознайомитись з філософським світоглядом Конфуція і художніми творами китайських письменників.