Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Дива за Великою Китайською стіною
17.02.2019

Дива за Великою Китайською стіною

2019 рік – рік Китаю в Україні, а значить на нашому бібліоглобусі «з’явилася» ця унікальна в усіх відношеннях країна, яка дивує своїми пам’ятками, своєю незвичністю, багатовіковою історією і традиціями, які живі і досі. Наше знайомство з Китаєм розпочалося 17 лютого на засіданні клубу «Золота осінь».
Під час заходу присутні почули чимало цікавих фактів про історію країни, її населення, природні ресурси та багату культуру. А ще – дізналися про ієрогліфічну писемність китайського народу і навчалися писати ієрогліф «Щастя» (майстер-клас провела провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Валентина Любенко). Із захопленням розглядали свої імена китайською мовою на імпровізованих «бейджах».
З огляду на те, що учасники заходу – кулінари зі стажем, вони з великою цікавістю ознайомилися із китайською кухнею, а згодом і дегустували китайські страви, приготовані бібліотечними працівниками.
І, звичайно, «зустрічали» Новий 4717 рік за китайським календарем, бо самі китайці називають Новий рік Святом Весни (а у нас весна теж на порозі). Говорячи про китайські традиції цього свята, ми пригадали, що в Китаю є таке поняття, як Benmingnian – це так званий Рік Долі, тобто тієї зодіакальної тварини, в чий рік кожен з нас народився. У 2019 році Benmingnian у людей, що народилися в рік Свині. У Китаї вірять, що тих людей, чий рік настав, чекають зміни в житті.
Символ року – свинку з фетру, власноруч виготовлену бібліотекарями, отримали всі присутні. Її можна використовувати, як підставку під горнятко із гарячим, запашним китайським чаєм.
Захід доповнювали книжкова виставка-інсталяція, відеоролики та слайд-шоу про Китай.
З нагоди Року Китаю в Україні в залі абонементу протягом 2019 року буде діяти книжкова виставка. На ній представлено літературу, яка розповідає про історію, культуру, економіку країни. Також користувачам буде цікаво ознайомитись з філософським світоглядом Конфуція і художніми творами китайських письменників.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)