Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Дві китиці прикарпатського гумору
06.04.2015

Дві китиці прикарпатського гумору

Як швидко плине час… Ось уже і Квітень на порозі, саме той Квітень, з початком якого сміх та радість повертаються до нас новими жартами. 5 квітня у літературно-мистецькому залі бібліотеки перегорнув свої сторінки усний журнал «Дві китиці прикарпатського гумору з нагоди двох дат», присвячений незрівнянним майстрам гумору Павлу Добрянському та Володимиру Пушкарю. Саме про них ішла мова на засіданні клубу «Золота осінь». Перед учасниками клубу постав веселун-життєлюб Павло Добрянський, якому у березні цього року виповнилося б 85 років з дня народження. Іншому – 7 серпня виповниться 60.
Павло Добрянський був товариський і веселий чоловік, а ще – великий жартун. Жартувати умів дотепно, цікаво, влучно, володів веселим словом, яке нікого не залишало і не залишає байдужим. Літературна критика не раз відзначала, що дійова сила і міць гумору й сатири письменника велика, і що сміється він гарно, щиро, талановито, змушуючи і нас від усієї душі сміятися разом з ним. Його гумористично-сатиричні твори «Гунька», «Геніальна людина», «Сотворення світу» сприймалися як дотепне народне слово, викликаючи веселий сміх у присутніх.
Павло Казимирович мав у своїй «літературній аптечці» багато «веселих ліків». Він автор понад 20 книжок гумору, найвідоміші з яких – «Лукаві замашки», «Чоколядовий капелюх», «Веселий аптекар» та «Кіндрат Гичка увіковічнюється» – належать до золотого фонду української гумористичної літератури. Його твори друкувались німецькою, російською, угорською та молдавською мовами. І найвагоміше: за повість «Веселий аптекар» гуморист удостоєний звання лауреата премії імені Василя Стефаника.
Немає, мабуть, такого куточка в Україні, де б не чули імені Володимира Пушкаря. Популярність цього сміхотворця в Україні на такій високій планці, що читачі напевно вже вивчили біографію напам’ять. М`яка іронія його гуморесок «Вигідний клієнт», «Кавалєрка у Нью-Йорку», «Випустіть з автобуса» та інших, яка проходить крізь призму любові до рідного краю, до людей Івано-Франківщини, непідробний комізм ситуацій, в які потрапляють загалом добродушні, славні, але часом трохи дивакуваті його герої, принесли насолоду та приємні хвилини радості всім присутнім. А ще – відеоролики викликали не одну посмішку на обличчях учасників заходу. Сподіваємося, що сумувати не довелося нікому.
І нам залишається побажати Володимиру Пушкарю творчої наснаги і ще багато веселих талановитих книжок. Хай йому щастить на сердечну енергетику залів, на частіший запит великих сцен.
Захід супроводжувала презентація слайдів про письменників-ювілярів та виставка їхніх творів.
До дня сміху в залі абонементу була організована книжкова виставка-позитив «Смійтеся на здоров’я», яка репрезентувала найпопулярніші авторські та народні, прозаїчні та поетичні твори – гуморески, оповідання, пародії, епіграми. Іскристе і влучне гумористичне слово багато років допомагає українцям переживати усі життєві негаразди та прикрощі. Недаремно ж в народі кажуть, що сміх продовжує життя. По годині життя добавили собі користувачі бібліотеки, читаючи смішинки, які власноруч витягували з торбинки «Прочитай і посміхнись!».
Смійтеся на здоров’я – і все буде добре!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)