Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Душа його пісень жива
18.03.2019

Душа його пісень жива

Цього року Володимирові Івасюку виповнилося б 70. Та, на превеликий жаль, його земне життя обірвали сорок років тому, весною 1979-го. Молодим і вродливим він покинув рідних, друзів, Україну. Та залишились його пісні, які проникають у саме серце, і, мов чарівний камертон, відгукується на них наша душа.
Світлій пам’яті українського композитора і поета Володимира Івасюка, який мав рідкісний дар пробуджувати в серцях слухачів відчуття краси й любові до батьківської землі та рідної мови, була присвячена літературно-музична година “Душа його пісень жива”, що пройшла 17 березня за участі членів клубу «Золота осінь».
«Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори»…– пісні, від яких у серці щем. Твори Володимира Івасюка звучать так, ніби вони написані сьогодні: з драматичною глибиною, дивовижною мелодійністю і енергетичною потугою. На заході прозвучали записи пісень, деякі з них у виконанні автора, які були знайдені серед музичних ресурсів Інтернету. Із великим задоволенням присутні підспівували улюблені пісні, а
дехто – навіть зі сльозами на очах. Ведучі Ірина Кульчицька та Валентина Любенко розповіли про життєвий та творчий шлях композитора. Їх розповідь доповнювали фрагменти з документального фільму «Володимир Івасюк. Щоб народитися знову». Також прозвучали вірші Л.Тернівської, В.Квітневого, В.Вознюка, присвячені композитору; фрагмент із книги В.Нагірняка «Орфей Собору Нації» у виконанні Ганни Юсип.

Заряджені емоціями, які панували на заході, присутні обмінювалися спогадами. Це були спогади про похорон Володимира Івасюка і про першу данину пам’яті та пошани майстру пісні в Долині у 1993 році з вуст Людмили Фреїв, Олени Довганич та Надії Чикети.

Володимир Івасюк… Він належить до тих небагатьох, безмежно обдарованих Богом, особистостей, присутність яких в українській культурі не вимірюється і не обмежується їхнім життям чи смертю. Вона безкінечна, як вічна українська пісня!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)