Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Древній Велдіж спілкується з світом
16.11.2011

Древній Велдіж спілкується з світом

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Здавна славився своїми традиціями та обрядами і український народ.
Древнє село Велдіж (тепер Шевченкове) своїми коренями сягає глибини віків. Тут народилося багато людей, імена яких відомі не лише в Україні, а й за її межами. По сьогоднішній день цінують тут українську пісню, вишивку, звичаї та традиції предків. Але це зовсім не означає, що жителі села не готові до нового. Навпаки, тут живуть і працюють творчі та креативні люди, про що свідчить перемога сільської бібліотеки у ІІ раунді конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” програми “Бібліоміст”.
Під час урочистої презентації Інтернет-центру, яка відбулася 15 листопада, на очах присутніх бриніли сльози, лунав веселий сміх, відчувалося замилування українським словом і піснею.
Гості свята: керівник відділу партнерств програми Наталія Бєляєва, регіональний представник програми Богдан Микицей, заступник голови виконкому сільської ради Іван Чудик, директор ЦБС Людмила Фреїв відзначили особливу родинну атмосферу, що панувала в залі.
Не ховали сліз присутні, ставши свідками skype-зв’язку з Манчестером (Великобританія), в якому проживає донька завідувачки бібліотеки с. Шевченкове – Лариса. Хресна мама привітала її з народженням донечки та заспівала українську пісню. Богдан Микицей запропонував не переривати зв’язок, завдяки чому Лариса мала змогу побачити урочисту презентацію, в тому числі, виступи своєї мами.
Підняли всім настрій гумористичні інсценізації «Пірати», «Самогонщиці», казка І. Франка «Коли ще звірі говорили» у виконанні працівників бібліотеки, учасників художньої самодіяльності та учнів Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Про необхідність бібліотеки говорили і вчителі школи, аматори поетичного слова, уродженці с. Шевченкове Оксана Гафінець та Марія Бойчук. Вони прочитали свої вірші, присвячені бібліотеці, а поезію ще однієї вчительки – Мирослави Пилипчук, яка не змогла прийти на свято, прочитала її донька. Бібліотека ж у відповідь підготувала для них сюрприз – збірки їх творів, зверстані на комп’ютері читачами.
Лунала тут і українська пісня, яку виконували дует «Дві долі», учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури та учні школи.
Отець Михайло Хомин, священик, краєзнавець, постійний користувач бібліотеки розповів про древню історію населеного пункту та про те, що з допомогою бібліотеки він знайшов багато цікавого матеріалу для своєї дослідницької діяльності, а Інтернет надав можливість доступу до архівів не тільки України, а й інших держав та допоміг йому познайомитись з багатьма однодумцями.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)