Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » День Хрещення Київської Русі
28.07.2021

День Хрещення Київської Русі

Свято відзначається щорічно 28 липня в день церковної пам’яті князя Володимира, зарахованого до лику святих.

Найдавнішою письмовою історією України та її християнства була «Повість минулих літ», згідно з якою року 988-го Великий князь київський Володимир увів у своїй землі християнську віру. Поклоняючись Богу, наші пращури на місцях язичницьких капищ, у священних гаях та дібровах стали зводити нові святині, і вже за якихось тридцять років після Хрещення подивовані  іноземці у самому тільки Києві, доволі незначному тоді за площею, налічували понад чотириста церков.

Християнська віра стала з часом серцем і душею українського народу, основою нашої культури, звичаїв і обрядів. А українські храми  завжди були духовними центрами українського народу, що дозволяють доторкнутися до істин високих і вічних. «Храм для українця – це мовби послання з далеких віків. Господнє око. Тінь вічності, світле смеркання, яке ніколи не стає ніччю. Цілі віки наші предки дивились на свої храми ясним поглядом, берегли їх, прикрашали іконами, коштовними сосудами, плащаницями, корогвами… » (Павло Загребельний). Відвідавши храм, ми стаємо чистішими душею, він повертає нас до справжнього людського єства.

Представлена в читальному залі книжкова виставка «Святим дивом сяють Храми Божі …» дає можливість всебічно розглянути історію хрещення Київської Русі – України та  дізнатись про історичну долю, сьогодення християнських святинь – українських храмів та монастирів. А чудові світлини допоможуть детально роздивитися неповторну красу й мистецьку довершеність українських святинь: Софії Київської, Києво-Печерської лаври, Володимирського собору, Михайлівського Золотоверхого монастиря, Андріївської церкви тощо.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)