Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » День Гідності та Свободи: хронологія двох революцій
20.11.2018

День Гідності та Свободи: хронологія двох революцій

21 листопада українці відзначають одну з нових, але знакових дат в історії України – День Гідності та Свободи. Цей день знаменує початок двох революцій – Помаранчевої (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Але сьогодні це не просто чергова дата в нашому календарі, вона є пошаною і увічненням пам’яті самовідданих українців, Героїв Небесної Сотні, які поклали свої душу й тіло у боротьбі за наші права, героїв-воїнів АТО, котрі загинули, захищаючи кордони та суверенітет нашої держави, всіх тих, хто віддав свої життя, захищаючи інтереси громадян України.
Про те, як виборювалась свобода і як формується сьогодні нове українське суспільство, розповідають матеріали книжкової виставки-факту «Події, які змінили долю України», що була презентована у літературно-мистецькій залі нашої бібліотеки.
На превеликий жаль, вихор свободи після Помаранчевої революції не був зреалізований. Влада, встановлена в Україні на той момент, так і не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї народом. Тому 21 листопада 2013 року українці знову вийшли на Майдан. Історія боротьби проти насилля та несправедливості, розповіді про особистий подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя заради нової України, творчість самих майданівців, художнє відображення боротьби за національну гідність у творах письменників – все це серед матеріалів виставки. А також нові сторінки історії нашого краю, сторінки біографії наших земляків, які загинули під час протистоянь на Майдані.
Та найбільш правдиве і справжнє обличчя Майдану – у світлинах. Кожне фото має особливу історію та несе певний символізм жертовності й мужності творців, а головне — є візуальним нагадуванням про ті трагічні події п’ятирічної давнини. Герої Майдану – на сторінках фотолітопису «Майдан. Революція Гідності», який представлений трьома блоками та унікального видання-фотоальбому «Майдан – Донбас, Історія майбутнього» французького фотографа Юрія Білака.
Ціна нашої свободи надзвичайно висока – анексований Крим, війна на Донбасі, яка забрала життя тисячів військовослужбовців та цивільних громадян, понівечені долі звичайних українців, що опинилися в зоні бойових дій, в’язні «путінських» тюрем і т.п. Але варто пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері
21 листопада 2013 року тривають і досі.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за гідність та свободу, за мир і спокій на нашій землі. Ми не маємо жодного морального права забути тих мужніх людей, що загинули на Майдані та сході України, і повинні робити все можливе, щоб їхній подвиг і смерть не були марними. В їхніх серцях жила Україна!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)