Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » «Читання ватри» Прикарпатського Мрійника
17.03.2017

«Читання ватри» Прикарпатського Мрійника

Нещодавно світ поезії поповнився новою збіркою «Читання ватри» нашого відомого краянина Ярослава Савчина. 16 березня у рамках проекту «Творча світлиця» в літературно-мистецькому залі бібліотеки відбулася презентація цієї книги.
Книга вибраних поезій «Читання ватри» народилась у київському видавництві «Український пріоритет». Це видання – найповніша збірка поезій автора. Книгу складають нові та вибрані з попередніх збірок вірші. У широкій тематичній палітрі поетичних рядків – авторські відчуття ритмів і аритмії сучасності, вічність історичної національної пам’яті, висота патріотичного духу, символізм особистості, інтимна, пейзажна лірика, вірші-посвяти.
Модератор зустрічі, провідний бібліограф з питань краєзнавства Оксана Андрєєва розповіла про події, які відбулися в творчому житті автора за півтора року від часу презентації попередньої збірки «Знаки сонця».
У 2016 році у видавництві «Дискурсус» вийшла в світ збірка поезій Ярослава Савчина «Живиця». За версією Президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергія Дзюби ця поетична збірка увійшла в двадцятку кращих книжок 2016 року, за яку автор отримав диплом переможця премії «Ордену Карпатських Лицарів» на літературному конкурсі «Карпатський Пегас» у м. Виноградові та диплом першого ступеня на ХХ літературно-краєзнавчому конкурсі імені Мирона Утриска в м. Турці. Поезії Ярослава Савчина друкувалися в альманахах «Мовою серця», «Галактика любові», в збірках поезій «Він, вона і війна», «Енциклопедія сучасної літератури», в журналі «Перевал». У 2016 році за поетичні книжки «Живиця», «Знаки сонця», «Індульгенція присутністю», «Вересневі ікони», «Світанок мальв» поет став лауреатом Міжнародної літературно-мистецької Премії імені Пантелеймона Куліша. Цього ж 2016 року став членом Міжнародної літературно-мистецької Академії України. За значні особисті досягнення та вагомий внесок у національну культурну скарбницю на початку 2017 року Міжнародна літературно-мистецька Академія України нагородила Ярослава Савчина медаллю «Івана Мазепи». А початок весни подарував радісну і приємну звістку: Ярослав Савчин став членом НСПУ.
На презентації був присутній редактор книги, видавець, відомий письменник, голова координаційної ради Міжнародної організації «Союз Чорнобиль», доктор філософії, професор Володимир Шовкошитний. У своєму виступі він зауважив, що «Ярослав належить до тих незапрограмованих поетів, у яких у кожному вірші традиційні істини звучать по-новому. Читання таких поезій – своєрідна прогулянка по лезу бритви», а також наголосив на тому, як легко було йому редагувати цю поетичну збірку: «… наполеглива й щиросердечна робота над книгою Ярослава Савчина «Читання ватри» подарувала читачам чудову збірку цього Прикарпатського Мрійника». Відтак п. Володимир привітав автора зі вступом у лави НСПУ.
Сам автор не тільки читав свої поезії, але й розповідав про цікаві історії із своєї творчої і журналістської діяльності, відповідав на запитання.
На презентації багато прозвучало теплих слів на адресу автора. Справжньою поезією, поезію духовної чистоти назвала вірші Ярослава Савчина українська письменниця, талановита поетеса, член НСПУ Надія Дичка і вручила йому пам’ятний подарунок.
Привітати автора із знаковими подіями у його творчому житті приїхав з Рожнятівщини український письменник, член НСПУ Любомир Михайлів.
Молода письменниця, журналіст Галина Максимів передала вітання від міського голови Володимира Гаразда та подарувала Ярославу Савчину свою нову книгу.
З цією пам’ятною і приємною літературною подією Ярослава Савчина вітали колеги по перу: письменник, журналіст Михайло Борис, поетеса, художник Оксана Сподар, поет Андрій Яросевич, журналісти Ігор Лазоришин та Галина Лицур-Щадей.
Присутні захоплено слухали нові вірші поета, які декламували Надія Кушнірчук та Марія Креховецька.
Щирі слова вдячності Ярославу Дмитровичу за оригінальність та магічність віршів, які не залишають байдужими читача, а закликають його до роздумів та співпереживання, висловили депутат районної ради Іван Дирів, головний спеціаліст відділу культури Лариса Шевчук, почесний голова районного осередку ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, член Національної спілки краєзнавців України Степан Янковський, президент клубу «Золота осінь» Світлана Швець, голова ГО «Долина бойківська» Дарія Бібик, краєзнавці Ірина Пилипів та Дмитро Веселовський.
Директор ЦРБ Людмила Фреїв подякувала Ярославу Савчину за щире спілкування і побажала, щоб «творча ватра, наче блискавиця», спалахувала знову і знову новими книгами.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)