Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Честь і слава незламним
24.05.2023

Честь і слава незламним

Щороку 23 травня українці відзначають День Героїв – свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. У наші дні, коли триває повномасштабне вторгнення в Україну, коли ледь не щодня ми зустрічаємо тих, хто повертається додому на щиті, коли сотні і тисячі ризикують своїм життям у гарячих точках, коли волонтери здійснюють неможливе, щоб закрити всі потреби – кожен день є Днем Героїв.
У Долинській ЦПБ учасники арт-студії «КнигоДрайв» вшанували героїв в ході історичного хроноскопу «Честь і слава незламним». Інсценізації «Різні ранки у нашій країні» та «Людські долі» викликали сльози у всіх, як і вірш «Пісня солдата» долинянина Олександра Гошилика, який дивом вийшовши із Іловайського котла, став ангелом на цій жорстокій повномасштабній війні. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих героїв Долинської ТГ.
Продовженням хроноскопу стала зустріч із учасником бойових дій, автором книги «Формула крові» Іллею Тітком. На війну, яку тоді ще називали АТО, Ілля Михайлович потрапив у 53 роки. Скерування на проходження служби чоловік отримав у батальйон 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Усього «на нулі» без жодної ротації офіцер Тітко прослужив більше ніж 13 місяців. Потім – ще кілька місяців у лавах 102-ої окремої бригади територіальної оборони в районі Гуляйполя.


Ілля Михайлович розповів про те, як писалась книга, про те, що її перекладено англійською мовою та що вона отримала відзнаку Літературного конкурсу, який проводився Канадським літературним фондом ім.Петерсона у місті Торонто. Поділився автор і труднощами своєї служби та планами на майбутнє. Спілкування було душевним, теплим і неймовірно відкритим й надовго залишиться у душах та пам’яті учасників.
Захід відбувався у двох форматах одночасно – окрім присутніх у залі, до нього доєднались онлайн викладачі та здобувачі освіти Луганського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. Наприкінці зустрічі вони зазначили, що такі заходи є необхідними зараз і зачіпають душі кожного.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)