Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Через прекрасне в природі до прекрасного в людині
22.11.2022

Через прекрасне в природі до прекрасного в людині

Людина і природа… – вічна і актуальна тема. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може, й катастрофи, нависла над людством і проблема екологізації матеріальної та духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю. КЗ «Долинська ЦПБ» у 2022 році реалізовував проєкт «Через прекрасне в природі до прекрасного в людині». Основним напрямом роботи стала еколого-просвітницька діяльність, виховання екологічної свідомості та екологічної культури молоді, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб навчитися розуміти і бачити красу довкілля, бути здатними охороняти та захищати природу. Свідоме і бережне ставлення кожної людини до природи, можливе, тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань. Для досягнення мети проєкту у бібліотеках комунального закладу проходили різноманітні за своєю формою масові заходи на екологічну тему: квести, вікторини, майстер-класи, екологічні години, відеоролики, еко-ініціативи, екологічні акції, інформаційні години тощо.
Деяким бібліотекам вдалося створити еко-куточки, котрі стали модним доповненням інтер’єру та крутою фотозоною. Цікаво, що при виготовленні екозон працівники користувались правилами «апсайклінгу» і робили практично все із вторсировини, такої як залишки після будівництва, пластикові пляшки, обрізки тканин, обламані вітром гілки, старі піддони тощо. Таке оновлення інтер’єру показало, що круті речі можна зробити з примітивних на перший погляд матеріалів і без великих фінансових вкладень.
Цим проєктом бібліотеки КЗ «Долинська ЦПБ» не тільки зробили інформацію про екологічну та природоохоронну діяльність доступною для читачів, а й намагалися донести до них злободенність цієї проблеми, довести необхідність по-іншому ставитися до оточуючої нас природи. Адже екологічний стан планети знаходиться у критично важкому стані, а у 2022 році через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України, земля, водойми, екосистема катастрофічно знищуються, тому завдання кожного – зробити все можливе для того, щоб зменшити негативний вплив на нашу екосистему. А розпочати можна з малого – сортувати сміття, прибирати після свого відпочинку «на природі», допомагати безпритульним тваринам, розумно споживати, економити тощо.
Проєкт завершився, але заходи, спрямовані на екологічне виховання у бібліотеках, продовжуватимуться. Отож, приєднуйтесь, ми завжди раді!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)