Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Брати Капранови знову в Долині
27.10.2017

Брати Капранови знову в Долині

Пройшло трохи менше року з того часу як брати Капранови презентували в літературно-мистецькій залі нашої бібліотеки свій роман «Забудь-річка». І ось, 26 жовтня, вони знову у нас в гостях зі своєю новою книгою «Майдан. Таємні файли».
Цього разу розмова йшла про події, які не залишили байдужою, мабуть, жодну людину і хвилюють нас по сьогоднішній день – події на Майдані. Тема Майдану, хоч про неї багато написано і ще більше сказано, залишається не до кінця розкритою. Багато питань потребують відповідей, які читач зможе знайти саме в цій книзі. У своєму розслідуванні письменники спілкувалися і ставили запитання людям аполітичним і тим, які представляють різні політичні сили. Серед респондентів: Дмитро Ярош, Олег Тягнибок, Олег Рибачук, Сергій Жадан, Сергій Поярков, тодішній віце-спікер Руслан Кошулинський, кримчани та багато інших.
Автори спробували з’ясувати, що саме рухало Майданом, як він з’явився, і що до нього призвело, звідки взялася зброя на Майдані, що відбувалося за лаштунками, як ділили владу переможці та ін. Кожен факт, викладений на сторінках книги, піддавали перехресній перевірці: всі свідчення очевидців перевіряли за інформаційними повідомленнями того часу у ЗМІ. Загалом вийшло 19 “файлів”, кожен з яких присвячений окремим історіям і окремим героям, та 1 «не файл» («Не все так сумно»), про які цікаво розповіли присутнім Дмитро та Віталій.
Як завжди, відверті та щирі, брати Капранови радо відповіли на запитання присутніх, що стосувалися нової книги, теперішньої ситуації в країні та мовної політики.
Щирі привітання гостям висловив міський голова Володимир Гаразд і вручив у подарунок нові книги: з історії нашого міста та антологію бойківського краю “Поезії засвічена зоря”.
Від користувачів бібліотеки з побажаннями письменникам здоров’я, радості, любові, творчого натхнення та нових книг виступила Любов Караїм.
Говорили також і про теперішні проблеми бібліотек, оскільки за період з березня 2016 по червень 2017 р. брати Капранови відвідали 132 українські бібліотеки, причому перевагу надавали райцентрам. Як підсумок – їхня стаття «Районна бібліотека – школа виживання», опублікована в журналі «Бібліотечна планета» (№3, 2017), де вони звертають увагу переважно на нові способи життя бібліотек, котрі випало побачити (зауважимо, що більшість із них уже реалізовано в нашій бібліотеці). Тому найщиріші слова вдячності братам Капрановим за підтримку бібліотек пролунали від директора бібліотеки Людмили Фреїв.
Наприкінці відбулися традиційні для презентацій книг автограф- та фотосесії.
Загалом, гості подарували всім присутнім чудовий настрій, позитивні емоції та незабутні хвилини спілкування.
Наприкінці книги автори залишили кілька порожніх сторінок під назвою «Мій Майдан». Кожен, хто придбав книгу, зможе вписати своє свідчення, свою історію того, де він був під час Майдану і що зробив для своєї країни, залишивши, тим самим, пам’ять про Майдан та Революцію Гідності для своїх нащадків та майбутніх істориків.
Документально-творча робота Братів Капранових стала чудовим доповненням до тих матеріалів, які зберігаються в Долинській центральній районній бібліотеці, в розділі «Бібліотека майдану».


Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)