Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Бібліотека потрібна громаді
11.10.2012

Бібліотека потрібна громаді

10 жовтня, чудового сонячного дня працівники Долинської ЦБС відвідали бібліотеку-філію с. Надіїв, ставши учасниками майстер-класу «Складові успіху: професіоналізм і креативність». Село має багаті традиції, адже тут споруджений один із найдавніших пам’ятників Т.Г. Шевченку на Прикарпатті. Саме у вересні цього року Надіїв під час святкування Дня села відзначив 100-річчя його встановлення та 150-річчя своєї школи.
Ці традиції знайшли відображення і в роботі сільської книгозбірні, з якою мали змогу ознайомитись бібліотекарі району. Тут і народознавчий куточок, і куток духовності, і інформаційна зона та ще багато цікавого.
Розпочала майстер-клас директор ЦБС Людмила Фреїв. Вона окреслила сучасні тенденції розвитку сільської бібліотеки. Сільський голова Михайло Басараб розповів про історію села, його минуле та сьогодення, а також про місце бібліотеки в житті сільської громади.
Взаємозв’язок традицій та інновацій в роботі Надіївської сільської бібліотеки-філії у своєму виступі-презентації відобразила завідувачка бібліотеки Лариса Бойчук.
Панораму бібліотечних ідей представили завідувачка методично-бібліографічного відділу ЦБ Зеновія Тарантюк та завідувачка районної бібліотеки для дітей Галина Троянда, а методист ЦБ Надія Кушнірчук в ході виступу-презентації розповіла як зробити цікавою сучасну бібліотеку.
Важливим моментом майстер-класу стало підведення підсумків громадських обговорень «Якою має бути бібліотека нашої громади?», які проходили у Долинській ЦБС з червня по жовтень 2012 року. Для їх проведення було розроблено план заходів, чітко окреслено форми вивчення громадської думки та терміни в кожній бібліотеці, зроблено глибокий аналіз місцевої громади. Працівники книгозбірень виступали на засіданнях виконкомів, проводили опитування та анкетування. Серед учнівської молоді впродовж канікул проводились літні читання «Літо кличе до бібліотеки», які серед іншого включали конкурси малюнків на теми: «Якою має бути бібліотека в майбутньому?», «Якою я бачу бібліотеку?». В ході обговорень прозвучали пропозиції та побажання, а саме: збільшити площу книгозбірень, оновити їх сучасними меблями, придбати комп’ютери, підключити швидкісний безлімітний Інтернет, подбати про комплектування бібліотек новими українськими книгами тощо.
Необхідність бібліотеки у житті громади, її відповідність сучасним вимогам підтверджували у своїх виступах директор сільського будинку культури Світлана Бойчук, художній керівник Ніна Мелешко, педагог-організатор Надіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Леся Вецко та активні користувачі книгозбірні.
При Надіївській сільській бібліотеці працює театр книги «Паросток», виступ якого не залишив байдужими жодного учасника майстер-класу. Інсценізації відомих казок, сучасні пісенні та танцювальні номери заряджали позитивною енергетикою.
Наприкінці присутні взяли участь у професійному діалозі та анкетуванні, де висловили власні пропозиції, зауваження, побажання та враження від проведеного дня.
Підвівши підсумки, бібліотекарі ЦБС та представники громади с. Надіїв зауважили, що книгозбірні поступово виходять на новий рівень, покращують свою роботу, заявляючи місцевим громадам – «Ми вам потрібні».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)