Бібліотечний простір: виклики сьогодення
Низка факторів – політичних, економічних, соціальних – спричинили необхідність зміни звичного образу бібліотеки, її швидкої адаптації до перетворень у суспільстві. Сьогодні публічна бібліотека має у своїй роботі особливого значення надавати зручності та комфортності обслуговування, оформленню бібліотечного простору. Сучасний бібліотечний простір – це не тільки простір для книги та інших носіїв інформації, а й простір для користувача, його думок, душі, творчості.
Зважаючи на актуальність теми, не могли обійти її увагою й бібліотекарі нашої ЦБС. Про комфортну бібліотеку, її оформлення та функціонування, відповідність вимогам користувачів говорили впродовж семінару-практикуму «Бібліотечний простір: взаємозв’язок традицій та новацій». Відкрила семінар директор ЦБС Людмила Фреїв. Провідний методист Надія Кушнірчук надала учасникам семінару консультацію «Нові функції бібліотеки – виклик для зміни середовища». Інформаційний огляд «Використання бібліотечного простору для реклами послуг бібліотеки» здійснила в.о. заступника директора по роботі з дітьми Ірина Бабінчук. З цікавістю присутні переглянули стоп-кадр «Один день із життя бібліотек України та світу».
На завершення працівники бібліотек-філій сіл: Якубів, Пшеничник, Підліски, Раків та Вишків презентували свої виставки згідно з умовами конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
Підсумовуючи, бібліотекарі зауважили, що користувач буде із задоволенням відвідувати ту бібліотеку, де комфортно, затишно і сучасно не тільки завдяки інноваційним методам роботи, але й завдяки зовнішньому вигляду, внутрішньому функціональному дизайну, креативному і дружньому середовищу. Його створенню та функціонуванню сприяє низка факторів, та чи не найважливіші з них – професіоналізм й ініціативність самого бібліотекаря.