Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Бібліотечні послуги людям з особливими потребами
16.05.2014

Бібліотечні послуги людям з особливими потребами

В умовах сучасного суспільства бібліотека має працювати тільки на благо користувачів, постійно турбуватися про те, щоб задовольняти всі їхні запити, організовувати свою роботу, виходячи із соціальних та життєвих потреб кожного члена громади. Вона, як один із найдавніших соціальних інститутів суспільства, має бути доступною для різних категорій користувачів, в тому числі і для людей з обмеженими фізичними можливостями. Звичайно ж, бібліотечно-інформаційне обслуговування цієї категорії людей є специфічним, оскільки потребує формування спеціальних технологій, які б допомагали усуненню бар’єрів у процесі доступу до інформації, створення адаптованого ресурсу і підготовки персоналу для надання такого типу послуг. Створення таких умов сприятиме реалізації принципів «Тут», «Все», «Негайно» і «В зручній формі», що є надзвичайно важливим при наданні послуг людям з особливими потребами.
12-14 травня 2014 року у Львові відбувся семінар «Бібліотека і громада (Інноваційні послуги. Обслуговування слабкозорих і сліпих. Використання соціальних медіа)», організований Посольством США в Україні за сприяння Львівської асоціації розвитку туризму та Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». Понад 30 бібліотекарів з усіх регіонів України (в семінарі взяли участь і представники Донецької та Луганської областей, незважаючи на складну ситуацію на сході України) мали змогу ознайомитись з роботою своїх колег та поділитися власними напрацюваннями в цьому напрямку. В ході семінару відбулось засідання секції «Бібліотечні послуги людям з обмеженими фізичними можливостями» Української бібліотечної асоціації.
Взяли участь у семінарі і працівники Долинської ЦРБ Ігор Данилович та Валентина Любенко, оскільки при бібліотеці діє ІРЦ «СВІТОВИД», який обслуговує незрячих та людей з вадами зору. Досвід роботи інших бібліотек для нас надзвичайно важливий тому, що наш центр є одним із наймолодших. Цікавими і змістовними були лекції-тренінги, виступи представників Ресурсного центру «Львівської політехніки», колег зі спеціалізованих бібліотек та професійний візит до Львівської бібліотеки для сліпих ім. Т.Г. Шевченка. Нікого із присутніх не залишив байдужим перегляд фільму «Доторкнись і побач». З приводу цього спадають на думку слова Лесі Українки:

Як помогти в безмірнім людськім горі?
Як світ новий з старого збудувати?
Як научить байдужих почувати?
Як розбудити розум, що заснув?
Як час вернуть, що марне проминув?
Як певную мету вказати розпачливим?
Фантазіє! Порадь, як жити нещасливим!
(«FA», сонет)

Три дні семінару пробігли як один день завдяки товариській і теплій атмосфері, яку створили для учасників семінару його організатори.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)