Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Безсмертя нації – у мові
18.02.2015

Безсмертя нації – у мові

Мов поганих не існує в світі,
Є лише погані язики.
А. Бортняк

 
Мови, як люди – у кожної своя доля… Народжуються, формуються, живуть та… помирають. Рішенням ЮНЕСКО 21 лютого оголошено Міжнародним днем рідної мови. Це свято – ще одна нагода для кожного громадянина усвідомити причетність до свого народу, до рідної мови. За приблизними підрахунками, на земній кулі функціонує три тисячі мов, і кожна з них має право на життя, бо мова – це безцінний скарб, який треба берегти і примножувати. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі й культурі, у своїх звичаях, традиціях, піснях. Рідна мова – це батьківська мова, мова народу, мова серця.
Українська мова — це диво, створене людиною… Її можна сміливо вважати однією із чудес світу. Вона є уособленням українського характеру, бо увібрала в себе багатство нашої історії, традицій та звичаїв, людського розуму і досвіду поколінь, ніжну красу і душевну міць українського народу. Любов до рідної мови починається ще з колиски, з маминої пісні, першої книжки…
«Безсмертя нації – у мові», саме під такою назвою на абонементі діє тематична книжкова виставка. Для всіх, хто цікавиться, вивчає, досліджує українську мову й бажає знати більше цікавого і корисного про неї, стануть у нагоді науково-популярна та навчальна література, література з історії мови та культури мовлення, а також довідкові видання.
«Мово рідна! Колискова Материнська ніжна мово! Мово сили й простоти, – Гей, яка ж прекрасна Ти!» (І. Багряний). Нею написані твори Котляревського, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського, Мирного і Стефаника, Рильського і Гончара та багатьох інших, визнаних світом геніїв. Це мова безсмертного «Кобзаря» Тараса Шевченка. Цією мовою писались найстаріші літописи, пісні, історичні думи, легенди та перекази, які складав народ багато віків назад.
Лексично багата й витончена українська мова досконало передає найтонші смислові нюанси у зарубіжних творах. Сьогодні важко знайти у світовій літературі видатну поему чи видатний роман, які не мали б українського відтворення. «Український кастинг для зарубіжної літератури» – це відбір кращих зразків світової літератури в перекладі українською мовою.
Прекрасна, неповторна, мелодійна українська мова… Міні-банер епітетів про мову «Українська рідна мова» мають змогу творити читачі і гості бібліотеки. Цікавим доповненням до виставки є афоризми, крилаті вислови, цитати відомих людей про мову, оформлені у вигляді книжкових закладок.
Заснування міжнародною спільнотою свята рідної мови – це тільки проголошення благородної мети. Що ж до практичного її втілення, то абсолютно очевидно – зберігати й розвивати рідну мову може тільки її носій. Тому давайте всі разом поважати і берегти нашу рідну українську мову щодня!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)