Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла
Більше 20 років тому був започаткований День української писемності та мови. З нагоди цього свята, яке святкуємо
9 листопада, у літературній студії «Слово» жваво і цікаво пройшла літературно-поетична година «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла».
Заглибившись в історію, присутні згадали преподобного Нестора Літописця, власне, який і започаткував писемну українську мову. Частково відновили в пам’яті «Повість минулих літ» – найдавнішу пам’ятку історіографії та літератури українців, автором якої був саме Нестор Літописець. Цей твір складений на основі тогочасних подій, архівних літописів, народних переказів та оповідань.
Звучали цікаві факти та розповіді про українську мову, яка, незважаючи на суттєві утиски і заборони, тисячоліттями єднає українців і сьогодні має статус державної.
Студійці переглянули викладку літератури, яка складалася із навчальних посібників, підручників, словників, мовознавчих етюдів, висловів про мову та дійшли спільної думки, що потрібно багато читати, щоб поповнювати свій словниковий запас, щоб мова наша залишалася чистою та милозвучною.
Погоджуючись з Іваном Огієнком, який свого часу говорив: «Поки живе мова – житиме й народ!», рідну мову потрібно захищати і розвивати, щоб під тиском сторонніх мов вона не втратила свій колорит та самобутність.
Під час зустрічі звучали зворушливі вірші про мову та про буремні події нашого часу.