Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Бард стрілецької музи
23.09.2019

Бард стрілецької музи

Під такою назвою 22 вересня в літературно-мистецькій залі бібліотеки пройшла літературно-музична година «Бард стрілецької музи», присвячена 125-ій річниці від дня народження Романа Купчинського. Захід відбувся на засіданні клубу «Золота осінь». Найбільшу популярність митець здобув як поет-пісняр, пісенна спадщина якого становить одну з найцікавіших сторінок музичної творчості Українських Січових Стрільців. У 1916 р. з’явилася його перша пісня “Ой шумить, шумить та дібровонька”, яка ввібрала в себе риси народної пісні. Вона популяризована в 20-30-і роки оперним співаком Василем Тисяком – нашим краянином з села Шевченкове, про життя і творчість якого долинський поет Василь Олійник видав книгу.
Модератор заходу, завідувачка сектору краєзнавства бібліотеки Ганна Юсип ознайомила учасників заходу з найцікавішими фактами із життєпису Романа Купчинського, зокрема: переглянули книжкову виставку «Роман Купчинський – творець історії Українських Січових Стрільців»; послухали пісні на його слова та музику: «Ой шумить, шумить та дібровонька», «Човен хитається серед води», «Накрила нічка», «Зажурились галичанки», «Боже Великий, Творче Всесвіту», «Лети, моя думо» та інші. У своїх поезіях, прозі, а особливо в піснях він відтворив шлях перемог і втрат, радісні й сумні сторінки січової минувшини, сучасником та учасником якої він був сам. Пісенний творчий доробок поета-пісняра складає до 84-х творів: патріотичних, ліричних, жартівливих, маршових та інших. Окремі вірші Романа Купчинського перекладені іноземними мовами. Твір «Боже Великий, Творче Всесвіту» став національно-релігійним гімном українського народу.
Ім’я Романа Купчинського рідко зринало тоді, коли співали його пісень. А, коли зринало, мовилося пошепки. Попри те – він ще був живим у ці смутні часи, коли пісні його співала Україна, ховаючись сама від себе…
Цього літа минуло понад 40 років з дня смерті Романа Купчинського та 125 років від дня його народження, але пісні звучать і досі. Бо його пісні – це хроніка стрілецького життя у хвилини радості і смутку. Вони приваблюють передусім індивідуальністю мелодійного малюнку, щирістю виразу, відсутністю претензійності. У цьому – ознака таланту, який став основою тривалої популярності пісенної спадщини митця.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)