Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Багата, щедра і голодна…
21.01.2019

Багата, щедра і голодна…

Чи задумувались ви над тим, що кожне свято має свій запах, колір і смак. А ось Різдвяні свята… вони пахнуть якось особливо…
Різдво в Україні пов’язане з безліччю незвичайних традицій. Одна з них – приготування куті. Дійсно, важко уявити собі різдвяний стіл без цієї страви! Вона не тільки краща за будь-які ласощі, а ще дуже корисна. Готується кутя під час свят тричі: на Святий Вечір — Багата кутя, перед Старим Новим роком — Щедра кутя й у переддень Водохрестя — Голодна кутя.
Є доволі багато не тільки рецептів, а й назв куті: коливо, канун, сочиво, сить тощо. Такі назви з’явилися не випадково, у кожної з них є своя історія і певна символіка.
А ще – кутя вважалася основною обрядовою їжею, а тому з нею пов’язано чимало обрядових дій. Про все це йшла мова під час різдвяної зустрічі «Багата, щедра і голодна…», яка зібрала учасників клубу «Золота осінь» 20 січня, в день Івана Предтечі, Хрестителя, оскільки цим днем завершується цикл різдвяних свят.
Існує велика кількість рецептів куті, і в кожному куточку України – свій, традиційний. Але головними її інгредієнтами завжди є: зерно, мак, мед. Всі вони не випадкові, а мають величезне символічне значення. Присутні ділились своїми рецептами куті, розповідали про родинні традиції святкування, зокрема на Буковині і Тернопільщині, співали колядки і пригощалися кутею.
І хоча найсмачніша саме та кутя, до якої кожен звик з дитинства, все ж були охочі ознайомитися з книжковою виставкою «Багата, щедра і голодна – і все це про кутю» та отримати буклет з рецептами куті різних регіонів України.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)