Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Атмосферна література Василя Добрянського
15.07.2021

Атмосферна література Василя Добрянського

Український письменник Володимир Малик казав: «Письменник – це людина, яка мислить образами, картинами і має набуту чи вроджену здатність відтворювати їх словами на папері». 15 липня, в рамках проекту «Творча світлиця», гостем центральної бібліотеки була саме така людина. Письменник, який має два імені й обидва – популярні. Про цей факт наш гість каже: «Письменник творить не тільки книги, а й своє ім’я. У мене ось так складається. І я цим задоволений». Отож, наш гість – Василь Добрянський, відомий також як Борис Крамер. Український письменник, журналіст, член Національних спілок письменників та журналістів України, власник чималої кількості відзнак та нагород: обласної літературної премії ім.В.Стефаника, міської літературної премії ім.І. Франка, обласної журналістської премії ім. Б. Бойка, дипломів та Спеціальної відзнаки «Правосуддя» в номінації «Романи» Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики «Коронація слова — 2018» за роман «Пастка на полоза», гран-прі (перша премія) в номінації «Романи» конкурсу «Коронація слова — 2019» за роман «Зламані сходи» та ін. І при всьому цьому він добрий, світлий, розумний та зовсім позбавлений пихи і зарозумілості.

Представила гостя завідувачка відділу методичної та проектної діяльності Надія Кушнірчук.

Три ретроромани: «Помилка капітана Жеграя», «Вибір капітана Котляревського» та «Трибунал апостолів», які презентував Василь Добрянський, привернули увагу читачів. Що ж таке ретророман? Як пише майстер цього жанру Андрій Кокотюха: «Ретророман відрізняється від історичного. Адже останній описує певний період, дати, події, факти. А ретророман – це атмосферна література. Це як ожила стара чорно-біла фотографія. Ми бачимо вулицю старого міста, по ній ходять люди, існують певні тенденції того часу, мода. І це все передається через такий стиль». Книги Василя Добрянського саме такі, недаремно автор у 2020 році отримав відзнаку того ж таки Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль».

Захід минув у приємній атмосфері, автор спілкувався із присутніми, відповідав на запитання, розповів про себе та свою творчість, поділився планами. На завершення зустрічі всі присутні традиційно могли придбати книги та зробити на пам’ять фото з автором.

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)